הסרבנות מימין מרימה ראש

נתניהו: "נילחם בסרבנות בכל הכוח"

בטקס האזכרה הממלכתי לדוד בן גוריון, אמר ראש הממשלה כי בכוונתו להיאבק בגילויי הסרבנות בצה"ל. פרס: "הצבא נתון למרות הממשלה הנבחרת"

רמי שני ופנחס וולף
23/11/2009
מערכת וואלה!

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח היום (שני) ביקורת חריפה על גילויי הסרבנות בצה"ל. בטקס האזכרה לראש הממשלה לשעבר דוד בן גוריון, שנערך בשדה בוקר, אמר נתניהו כי "אין הנחיות חיצוניות לצבא ולמפקדים. יש צבא אחד ולא נתיר סרבנות. ניאבק בה בכל האמצעים והכוח שברשותנו. זה בנפשנו, זה צורך קיומי". ראש הממשלה הוסיף כי "אין מקום למחנות רעיוניים בצה"ל. יש צה"ל אחד, כך היה וכך יישאר".

גם נשיא המדינה שמעון פרס נשא דברים בטקס ואמר כי "יתכן שהיום רק פסע מבדיל בינינו לבין גמר הסכסוך עם הפלסטינים. הממשלה הנוכחית יכולה וצריכה לעשות זאת. את הפתרון הכואב של חלוקת הארץ לשתי מדינות לשני עמים נטל על עצמו דוד בן גוריון, והיום זו אמת מקובלת על רוב העם".

פרס המשיך ואמר כי "בן גוריון לא רצה בפילוג העם. מפלגות – כן, אבל שיכבדו ממלכתיות דמוקרטית. חופשת הדעה ואחדות המעשה". הנשיא גם הדגיש שבן-גוריון הקים רק צבא אחד. ללא פילוגים, "צבא הנתון למרות הממשלה הנבחרת. צבא שהוא נועז וצבא שהוא ערכי. צבא של העם כולו, תחת מרות אחת".

פרס גם הזכיר בנאומו את הבעיות העומדות בפני ישראל. לדבריו, "עדיין עומדות בפנינו בעיות חמורות. החולשה המוסרית בפנים, והאיום האירני מבחוץ. ברשלנות החברתית עלינו, ובכוחינו להיאבק ללא פשרות. ואשר לאירן – אני מנסה לחשוב בן גוריונית ואומר: את האיום יש לקחת בחומרה. ולפעול עם עמים אחרים כדי להדבירו. האורניום המועשר מסוכן בגלל הדלות המוסרית של האוחזים בו".

"אחמדיניג'אד רוצה להשמיד עם ומכחיש שואה", אמר פרס. "שאיפתו היא להשתלט על העולם המוסלמי בכוח, בתככים, בטרור. אין בפיו בשורה לעתיד. על כן לא יהיה לו עתיד. הוא ייפול. עמו יפיל אותו. והעולם לא יוכל להשלים עם מדיניותו. על כאלה התגברנו בעבר וכך יקרה גם בעתיד".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully