"האבטלה האמיתית בישראל עומדת על 30%"

החשב הכללי לשעבר ירון זליכה: "יש בישראל 2.7 מיליון מקומות עבודה במקום 3.3 מיליון שאמורים היו להיות". תקף את המדיניות הכלכלית ואת הנטיה להעלים עין משחיתות במנהל הציבורי

טל לוי
18/11/2009

"המדיניות הכלכלית של ישראל היא מחולל העוני הגדול ביותר. בישראל ישנם 2.7 מיליון מקומות עבודה במקום 3.3 מיליון שאמורים להיות. כך שלמעשה האבטלה בישראל עומדת על 30%. הנתון הזה נעלם רק משום שהסטטיסטיקה סופרת רק את אלה שמחפשים כרגע עבודה בפועל ולא את אלה שהתייאשו מלעשות זה מכבר. יש להפסיק להאשים את הקורבנות. המדיניות הכלכלית בישראל מייצרת פחות עבודה מכל מדינה מערבית אחרת ומתעדפת באופן ברור את החזקים" כך אמר החשב הכללי לשעבר ד"ר ירון זליכה בכנס "אופורטוניזם כלכלי" שהתקיים אמש במרכז האקדמי רופין בהשתתפות עו"ד שרגא בירן, ופרופסור יוסי ארדעי.

זליכה כיהן בתפקיד החשב הכללי לפני שוקי אורן ונודע בביקורתו ובמלחמתו בשחיתות. בין היתר הגדיר זליכה את השחיתות באומרו כי "שחיתות היא כאשר גורמים בלתי מוסמכים מתערבים במכרזים למען מקורביהם. שחיתות היא כאשר המדינה מחלקת את כספי הציבור באופן לא שקוף, לא שוויוני ומפלה. שחיתות היא כאשר המדינה מעלימה מסים מעצמה. שחיתות היא העלמת עין משחיתות".

שלושת המשתתפים בכנס תקפו את השחיתות המוסדית ואת מערך יחסי הון שלטון בישראל שהוא הגורם המרכזי לדבריהם למשבר הכלכלי ולבעיות הקיומיות בישראל. זליכה מתח ביקורת על מדיניות המיסוי שגובה מס נמוך מאוד על ההון ומס גבוה מאוד על העבודה. מדיניות שמעודדת עסקים גדולים שהנטייה שלהם גדולה להון עצמי ולא את העסקים הקטנים שהנטייה שלהם גדולה לייצור מקומות עבודה.

  • אבטלה
  • ירון זליכה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully