ברק: "אסור להחמיץ את ההזדמנויות לשלום"

שר הביטחון ברק קרא לניצול ההזדמנויות בזירה הסורית והפלסטינית. "הוצאת סוריה מהמעגל הרדיקלי תביא ליציבות. בזירה הפלסטינית אסור להחמיץ הסיכוי להסדר של שתי מדינות לשני עמים"

יהושע בריינר
17/11/2009

"אנחנו עדיין נמצאים בנוף שהוא מסובך מאוד ויש גם לא מעט הזדמנויות ואסור להחמיץ אף אחת מהן", כך אמר היום (שלישי) שר הביטחון אהוד ברק בכנס הבינלאומי לתעופה וחלל שנערך על ידי קבוצת 'טכנולוגיות' בקריית נתב"ג. ברק הסביר כי "גם מול הפלסטינים אסור להחמיץ את הסיכוי לנוע למשא ומתן ולהגיע להסדר של שתי מדינות לשני עמים ובמקביל לשמור על האינטרסים של מדינת ישראל ויאפשר המצב של שתי המדינות ואת סיום השליטה שלנו בעם אחר, שליטה שנמשכת עשרות שנים".

עוד בוואלה!

העולם שייך לצעירים: הכירו את מדעני העתיד של ישראל

בשיתוף מדעני העתיד
"הנושא של רקטות וטילים הוא איום שמתפתח ומול זה אנחנו בונים מערכת הגנה רב שכבתית". ברק, היום(צילום: יותם רונן)

שר הביטחון אמר עוד כי "אסור לנו לאבד גם קשר עין בזירה הסורית. הוצאת סוריה מהמעגל הרדיקלי יכולה לגרום ליציבות במזרח התיכון ולהביא להזדמנות עם לבנון כתוצר לוואי".

שר הביטחון הוסיף כי "לצד ההזדמנויות יש לנו גם אתגרים ברורים מהמעגל הקרוב של חיזבאללה וחמאס ועד למעגלים רחוקים של אירן ומול כל האתגרים האלה אנחנו חייבים לבנות יכולות עמידה, ובהקשר הזה אתם התעשיות הביטחוניות ממלאים תפקיד חיוני".

ברק אמר עוד כי "הנושא של רקטות וטילים הוא איום שמתפתח ומול זה אנחנו בונים מערכת הגנה רב שכבתית. חיזבאללה מחזיק כיום מעל לארבעים אלף רקטות ואני מאמין שגם בדרום לחמאס תהיה הצטברות הדרגתית של כמויות גדולות יותר של טילים בעלי טווחים גדולים יותר ומדוייקים יותר וזה מציב לנו אתגר לא פשוט. מערכת הגנה רב שכבתית תאפשר גם גמישות רבה בתחום המדיני".

ברק התייחס גם לשיתוף הפעולה עם ארצות הברית ואמר כי "אנחנו צריכים להודות לממשל אובמה על הגיבוי והמשכיות התמיכה במערכות הישראליות ואנו בוחנים להרחיב איתם את התמיכה לנושאים נוספים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully