הפתעה: שכרו של עובד תאילנדי - 5,278 שקל

נתוני שכרם של העובדים התאילנדים במושבים מזימים את טענות העמותה לתמיכה בעובדים זרים כי מדובר "בעבדים" המועסקים ב-13 שקל לשעה

  • תאילנדים
  • חקלאות
עמירם כהן

נתוני שכרם של העובדים התאילנדים במושבים מזימים את טענות העמותה לתמיכה בעובדים זרים כי מדובר "בעבדים" המועסקים ב-13 שקל לשעה.

תלושי שכר של עובדים תאילנדים שהתקבלו מכמה מושבים חושפים את השכר האמיתי. להלן עובד שהתחיל את עבודתו במשקו של חקלאי במושב עין יהב, הרוויח באוקטובר השנה 20.7 שקל לשעה ו-25.88 שקל (125%) לכל שעה נוספת. לתאילנדי גם שולמו פדיון ימי הבראה בסך 170 שקל לחודש ופדיון המרת ימי חופשה בסך 165 שקל לחודש. לאחר ניכויי חובה (מס הכנסה וביטוח לאומי) בסך של 148.71 שקל לחודש, שכרו נטו של התאילנדי (כולל שעות נוספות) הסתכם ב-5278 שקל.

המעסיק ניכה מסכום זה 107 שקל שכר דירה, 82 שקל הוצאה לחשמל וארנונה ו-18 שקל ביטוח. כל הניכויים מתחייבים מתקנות משרד התמ"ת והן קוימו במלואן. לבסוף, התאילנדי קיבל לכיסו 5,071 שקל. עובד נוסף במושב (מספרו 0837), שעבד באותו חודש שעות נוספות רבות יותר (חלקן בתעריף שעתי של 150%), קיבל לאחר ניכויים 5845 שקל.

בנוסף לשכר, מספקים חלק מהחקלאים במושבים לתאילנדים העובדים אצלם את המזון ללא תמורה, וכן שק אורז לכל עובד לחודש - בקשה מיוחדת של מלך תאילנד. כמו כן מציידים המעבידים את עובדיהם בטלפונים ניידים בהם הם רשאים לעשות (על חשבון המעביד) 80 שיחות בחודש למשפחותיהם בתאילנד. מבני המגורים שלהם מצוידים על חשבון המעביד במיזוג אוויר, טלוויזיה, מחשב (להתכתב עם הבית) וציוד רב נוסף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully