"מרכז הפריה לנשאיות איידס ייפתח בקרוב"

מנכ"ל משרד הבריאות הבטיח "לעשות הכל" כדי שהמרכז יחל לפעול בחודש מרץ. ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת נזפה בו על העיכוב: "לנשים הנשאיות זכות בסיסית להורות"

פנחס וולף

"נעשה הכל כדי שבחודש מרץ יתחיל לפעול מרכז הפריה חוץ גופנית לנשים נשאיות איידס" – כך אמר היום (שני) מנכ"ל משרד הבריאות איתן חי עם במהלך דיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, שכונסה עקב העיכוב בהקמת מרכז ההפריה לנשאיות.

חי עם ניסה להסביר את העיכוב ואמר כי "מרגע כניסתי לתפקיד עסקתי בעיקר בנושא שפעת החזירים. נושא מרכז ההפריה הוא בהחלט בסדר העדיפויות של המשרד. נעשתה עבודה שלא הסתיימה מסיבות אובייקטיביות. בכוונתנו להקים את המרכז, ואין שום התחמקות בנושא".

הוועדה רשמה לפניה את הודעת מנכ"ל משרד הבריאות, אך לא לפני שהיא נזפה במשרד על התנהלותו. בהודעת הסיכום של הוועדה היא קבעה כי "התנהלות זו של משרד הבריאות פוגעת קשות בנשים הנשאיות הזכאיות לטיפולים אלה, ומונעת מהן את הזכות הבסיסית להורות. הוועדה קוראת למשרד הבריאות להפסיק את הסחבת שננקטה עד כה בנושא ולהאיץ את פתיחת המרכז בבית החולים רמב"ם. הוועדה רושמת לפניה את הבטחת מנכ"ל משרד הבריאות שהמרכז ברמב"ם ייפתח לכל המאוחר במרץ 2010. עד אז קוראת הוועדה למשרד הבריאות להסדיר את יציאתן לטיפול של נשאיות איידס להפריה חוץ גופנית בחו"ל".

יו"ר הוועדה, חבר הכנסת חיים כץ (ליכוד) אמר בדיון כי "לצערי משרד הבריאות לא מתייחס ברצינות לכנסת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully