המסחר בבורסה ננעל בירידות שערים

המעו"ף ירד ב-0.5% וננעל ברמה של 1,050 נקודות ומדד ת"א 100 איבד 0.5% וננעל ברמה של 984 נקודות. 012 סמייל של אלוביץ' נפלה ביותר מ-5%

אלון שן
27/10/2009

על רקע ירידות השערים אתמול בבורסת ניו יורק, גם באחד העם ננעל יום המסחר כאשר המדדים המובילים מורים על ירידות.

המעו"ף ירד ב-0.5% וננעל ברמה של 1,050 נקודות ומדד ת"א 100 איבד 0.5% לרמה של 984 נקודות. מדד מניות הבנקים ירד בחצי אחוז ומדד מניות הנדל"ן דווקא עלה ב-0.3%.

על אף התקדמות המגעים בין חברת אפריקה ישראל בבעלות לב לבייב לבין מחזיקי האג"ח במטרה להגיע למתווה של הסדר חוב, ירדה היום מניית החברה ב-2%.

עסקת הענק לרכישת בזק על ידי איש העסקים שאול אלוביץ' ממשיכה לככב בכותרות הכלכלה. לאחר שאתמול עלו מניות אינטרנט זהב והחברה הבת 012 סמייל בת"א ובוול סטריט, נחלשה היום אינטרנט זהב ב-2.2% וסמייל השילה יותר מ-5% מערכה.

על אף הירידות באחד העם, דווקא בגזרת הדולר הצלילים אחרים: לאחר שהגיע אמש לרמה הנמוכה ביותר שנקבעה לו זה יותר מ-10 חודשים והשער היציג נקבע על 3.69 שקלים בדיוק - התחזקת היום המטבע האמריקאי בחצי אחוז ושערו היציג נקבע ברמה של 3.70 ש"ח. יש לציין כי בנק ישראל לא התערב היום במסחר במט"ח.

השיפור בערכו של הדולר אל מול השקל מוסבר בהחלטת הריבית של הנגיד אמש, שהחליט להותיר את הריבית הבסיסית במשק על כנה, בדו"חות הכספיים המוצלחים של חברות אמריקאיות בסוף השבוע וכן מהערכות של פעילים בשוק המט"ח המקומי כי על אף ירידה אפשרית נוספת בשער המטבע בזמן הקרוב - בטווח הארוך צפוי המטבע לעלות מעט ולהתייצב על רמה גבוהה יותר מזו שסביבה הוא נסחר כעת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully