וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש: השוק הסיטונאי של כולם

איילה חננאל וגלעד גרוסמן

20.10.2009 / 18:12

לאור המלצת בית המשפט, הסכימו העירייה וחברת השוק הסיטונאי לחזור בהן מעמדתן ולהוסיף לתנאי המכרז סעיף המחייב את הזוכה לשווק את הדירות לכל המעוניין

בדיון שהתקיים בעתירה ביום ראשון, ה- 18.10.2009 בבית המשפט לעניינים מנהליים בת"א מתחה השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן ביקורת חריפה על התנגדותן של עיריית תל אביב וחברת השוק הסיטונאי, לקביעת תנאים שימנעו אפליה בשיווק המתחם. לאור המלצת בית המשפט, הסכימו העירייה וחברת השוק הסיטונאי לחזור בהן מעמדתן ולהוסיף לתנאי המכרז סעיף המחייב את הזוכה לשווק את הדירות לכל המעונין.

המשמעות התקדימית - יזמים לא יורשו להתמודד במכרז על הקרקע המבוקשת אם מדיניות השיווק שלהם היא מפלה או סלקטיבית, בין אם מדובר בקבוצות רכישה דוגמת הקבוצה "להייטקיסטים בלבד", ובין אם מדובר בשיווק באמצעות קבלן. את ההודעה על כך מסרו היום עיריית ת"א וחברת השוק הסיטונאי לבית המשפט במסגרת עתירת האגודה לזכויות האזרח ויינתן לה תוקף של פסק דין.

עתירת האגודה לזכויות האזרח הוגשה באמצעות עורכי הדין גיל גן-מור ודן יקיר בעקבות הודעתם של היזמים רביב צולר ודרור הלוי מקבוצת "העיר החדשה" על התמודדותם על מכרז קרקעות השוק הסיטונאי, תוך כוונה מוצהרת לקיים סלקציה מפלה באמצעות שיווק הדירות בפרויקט לעובדי שוק ההון וההיי טק בלבד.

בעתירה, דרשה האגודה לזכויות האזרח מעיריית תל אביב, המחזיקה בבעלות משותפת בקרקע עם חברת השוק הסיטונאי, להימנע מהעברת המתחם ליזם אשר מדיניות השיווק שלו מפלה ולהבטיח זאת בחוזה הרכישה. מנגד, טענה העירייה בתגובתה כי היא אינה אחראית למדיניות השיווק של המתמודדים במכרז, וכי אינה רואה פסול בהתמודדות של קבוצות רכישה עם מדיניות קבלה סלקטיבית.

עו"ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח אמר בתגובה להחלטה כי "ההפליה בתחום הדיור היא בלתי נסבלת והמצב אף החמיר בשנים האחרונות בשל ריבוי היזמים, שנוטלים לעצמם את החירות לקבוע מי יוכל להתגורר במתחם המוקם על מקרקעי הציבור ומי לא. חלק מהיזמים עושים זאת עם קבוצות רכישה סגורות, שתנאי הקבלה אליהן אינם שוויוניים. אנו משוכנעים כי תקדים השוק הסיטונאי יתרום למיגור ההפליה בשוק הדיור, כאשר יזמים יבינו כי מי שיקיים סלקציה בשיווק הדירות לא יוכל להתמודד במכרזי קרקע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully