היום ייסגר המכרז: מי ירכוש את מירס?

012 סמייל, דרהי ופלאפון צפויים להגיש הצעות. מריל לינץ', המנהל המכרז עבור מוטורולה, לא יבצע התמחרות ויפתח במשא ומתן עם גוף אחד, בדומה להליך של מכרז פרטנר

אמיתי זיו
20/10/2009

המכרז למכירת מירס מגיע לשלביו הסופים, והיום עתידות הקבוצות המתמודדות על רכישת חברת הסלולר להגיש את ההצעות המחייבות שלהן. המתמודדים שנותרו במרוץ כעת הם 012 סמייל, המשקיע הצרפתי פטריק דרהי ופלאפון.

ל-TheMarker נודע כי שלושתם יגישו את ההצעות הסופיות שלהם לבנק ההשקעות מריל לינץ', המנהל את המכרז עבור מוטורולה העולמית. מכיוון שמדובר במכרז של חברה פרטית, לא חלה עליו חובת חוק המכרזים ומריל לינץ' יכול לקיים עוד סבבי המתמחרות. עם זאת, נודע כי אנשי מריל לינץ' הבהירו למציעות כי הכוונה היא שלא לקיים עוד סבבים, בדומה להליך מכירת פרטנר שהתרחש באוגוסט האחרון.

עד כה הוגשו הצעות לא מחייבות בסבבים קודמים, שבהם הגישה פלאפון את הצעת המחיר הגבוהה ביותר עבור החברה, כ-225 מיליון דולר, אך מעל עסקה אפשרית של רכישת מירס על ידי פלאפון מרחפת שאלה הגבלית ורגולטורית גדולה - הרשות להגבלים עסקיים וכן משרדי האוצר והתקשורת הבהירו כי יכשילו עסקה שכזו.

המציעים הנוספים במכרז מירס הם 012 סמייל בראשות סטלה הנדלר והמשקיע דרהי, שמחזיק ב-32% ממניות HOT. לשתי החברות יש אינטרס לצרף גם זרוע סלולרית לפעילות התקשורת שלהן, והצעות המחיר שלהן עד כה נעו סביב 150 מיליון דולר. מירס אינה פלטפורמה אידיאלית לחברת סלולר ב-GSM, מכיוון שהיא משדרת בטכנולוגיה נחותה, משתמשת בתדרים אחרים ופרושה באתרים מעטים יחסית למפעילות האחרות.

בשוק מעריכים את שוויה של מירס כשלעצמה ב-100-120 מיליון דולר בלבד, אך לחברות סמייל ו-HOT אינטרס לשלם פרמיה מסוימת על שווי זה מסיבות של סינרגיה לעסקיהן. למירס בסיס לקוחות של כ-460 אלף ומעט יותר מ-500 אתרי אנטנות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully