פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רווחי גולדמן סאקס מזנקים ברבעון השלישי

   הבנק הרווחי ביותר בוול סטריט, דיווח על רווחים אשר עלו על תחזיות האנליסטים הודות לרווחים ממסחר ומהשקעות של כספי הבנק

   גולדמן סאקס, הבנק הרווחי ביותר בוול סטריט, דיווח על רווחים אשר עלו על תחזיות האנליסטים הודות לרווחים ממסחר ומהשקעות של כספי הבנק. רווחי הבנק זינקו בלמעלה מ-100% והסתכמו ב-3.19 מיליארד דולר, או רווח של 5.25 דולר למניה, ברבעון שנסתיים ב-29 בספטמבר, לעומת רווח של 845 מיליון דולר, או 1.81 דולר למניה, ברבעון המקביל. אנליסטים ציפו לרווח של 4.18 דולר למניה, לפי בלומברג. הכנסות הבנק הסתכמו ב-12.37 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 6.04 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2008.

   "למרות שהעולם ממשיך להתמודד עם קשיים כלכליים, אנחנו רואים שיפור בתנאים והוכחות ליציבות ואפילו לצמיחה במגזרים מסויימים", אמר מנכ"ל גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין, בהודעת החברה. בלנקפיין, המכהן גם כיו"ר גולדמן סאקס, הוביל את הבנק להתמקד בייעוץ, מסחר והשקעות לאחר שגולדמן סאקס הפך לבנק בשנה שעברה כדי לקבל סיוע פיננסי ממשל ארה"ב. מניית הבנק זינקה ב-128% עד כה השנה, המניה בעלת הביצועים הטובים ביותר מבין 15 הבנקים הגדולים בארה"ב.

   גולדמן סאקס ייעץ לעסקות מיזוגים ורכישות בשווי 33.8 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת 232.9 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2008.

   גולדמן סאקס דיווח כי חבילות השכר לרבעון השלישי עלו ב-84% לעומת הרבעון המקביל ב-2008, ויסתכמו ב-5.35 מיליארד דולר. הבנק הסביר ואמר כי העלייה בשווי חבילות השכר הודות להכנסות הגבוהות.