פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   8 שנים אחרי: מגדלי התאומים חוזרים לנקום

   ספינת הקרב יו.אס.אס ניו יורק מכילה שבעה וחצי טון פלדה מהריסות מרכז הסחר העולמי שהוחרב בפיגועים ב-11/9. אתמול היא הושקה ותגיע לניו יורק בתוך עשרה ימים

   ספינת הקרב יו.אס.אס ניו יורק שבה אתמול (שלישי) הביתה, אף שהיא בסך הכל בשייט הבכורה שלה, מניו אורלינס לניו יורק. ספינת הקרב האמריקאית נבנתה בנמל אבונדייל הסמוך לניו אורלינס, על ידי פועלים שהמשיכו בעבודות גם בזמן שהסופה "קטרינה" השתוללה באזור.

   הפועלים הסבירו, כי הם הבינו שהם עושים "עבודת קודש" – הספינה אותה בנו מורכבת משבעה וחצי טון של פלדה שחולצה מהריסות מגדלי התאומים שנחרבו בפיגועים ב-11 בספטמבר 2001. השלט הענק על סיפון הספינה נושא את המוטו שהנחה את העובדים – "כוח נוצר באמצעות הקרבה. לעולם לא נשכח".

   ספינת הקרב יו אס אס ניו יורק שנבנתה מהריסות מגדלי התאומים (יח"צ , צבא ארצות הברית)
   "מקומה האמיתי הוא בים". (צילום: צבא ארה"ב)

   יו"ר ארגון בוני הספינות המקומי אמר, כי הוא "חש צמרמורת בכל פעם שעליתי על הספינה. אמנם עבדנו בעבר על ספינות, אבל כולנו הבנו את החשיבות של היו.אס.אס ניו יורק והיינו עצובים שהיא עוזבת אותנו, למרות שמקומה האמיתי הוא בים".

   מאות אמריקאים הגיעו להשקת הספינה בנהר המיסיסיפי, כשהיא עושה את דרכה לניו יורק לטקס שאמור להיערך ב-7 בנובמבר. בדרך תעצור הספינה בנורפולק בכדי לאסוף נחתים וכשתגיע ליעדה אמורים לבקר בה כ-100 אלף איש בעשרת הימים בהן תעגון בנמל ניו יורק.