וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"עצרו את ההתנכלויות והאיומים על השובתים"

אלון שן

7.10.2009 / 13:43

כך נכתב בבקשתם של איגוד עובדי כללית רפואה משלימה (ש.ל.ה) לבית הדין לעבודה. עוד טוענים העובדים כי "ההנהלה מבקשת לשבור את רוח השובתים על ידי איומים"

איגוד עובדי כללית רפואה משלימה (ש.ל.ה), השובתים זה שבועיים במסגרת הארגון "כוח לעובדים", פנה אתמול (ג') לבית הדין לעבודה באמצעות עו"ד אסף דרעי, בבקשה להוציא צווי מניעה להנהלת החברה. לדבריהם, ההנהלה מפריעה באופן חמור לחופש ההתארגנות ולזכות השביתה.

בין היתר עוסקת הבקשה במניעת איומים בפיטורים, מניעת העסקת עובדים חדשים במקום השובתים, מניעת הפרעה לחלוקת חומר הסברה ולמניעת שינויים חד צדדיים בתנאי ההעסקה של העובדים – כלומר ביטול הקיצוץ החד צדדי עליו הודיעה ההנהלה באחוזי התגמול של המטפלים, כצעד כנגד השובתים. בהחלטת השופט יצחק לובוצקי תידון הבקשה לפניו באופן דחוף כבר בתחילת שבוע הבא.

בבקשה שהוגשה לבית הדין נכתב בין היתר כי "מיד לאחר ההחלטה וההכרזה על שביתה כללית – פתחה הנהלת המשיבה במאבק בוטה, במסגרתו לא בחלה בשום אמצעי, חוקי או בלתי-חוקי, במלחמה שהכריזה על התארגנות העובדים. נראה כי ההנהלה גמרה בדעתה לשבור בכל מחיר את התארגנות העובדים, גם אם הדבר כרוך בעבירות בוטות על החוק ובפגיעות חמורות בחופש ההתאגדות של העובדים".

בעת כתיבת שורות אלו, לא התקבלה תגובת הנהלת ש.ל.ה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully