פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מדד אורטל: עלייה של 18% בביקוש לעובדים

   ההתאוששות במשק מתחילה לתת את אותותיה גם בתחום התעסוקה: על פי מדד חברת אורטל משאבי אנוש, לראשונה מתחילת 2009 חל שיפור בביקוש לעובדים

   ההתאוששות במשק מתחילה לתת את אותותיה גם בתחום התעסוקה. לראשונה מתחילת שנת 2009, חל שיפור בנתוני הביקוש לעובדים על פי מדד חברת אורטל משאבי אנוש, אחת מחמש חברות כוח האדם וההשמה המובילות בישראל. ממדד החברה עולה כי ברבעון השלישי של השנה חלה עליה של 18% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם.

   העליות החדות ביותר בביקושים נרשמו בתחום השירות והמכירות – 25% ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם, ובתחום האדמיניסטרציה - עליה של 24% לעומת הרבעון הקודם.
   בתחום התעשייה חלה עליה של 8% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם ובתחום הלוגיסטיקה לא חל שום שינוי. בתחומי הפיננסים והמנהלים חלו ירידות בביקושים, כשבפיננסים מדובר על ירידה של 7% ובמנהלים חלה ירידה של 4%.

   ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק בחברה אמר כי "נתוני הביקוש לעובדים אכן מעודדים ומצביעים על שינוי מגמה בכיוון החיובי. בחלק מהתחומים הביקוש מראה על שיפור והתאוששות ובחלקם האחר העלייה בביקוש נובעת מעונתיות והיערכות לקראת החגים".

   לובינסקי הוסיף כי אל מול נתוני הרבעון המקביל אשתקד, עדיין קיימת ירידה של 17% בנתוני הביקוש לעובדים, נתון המצביע על כך שטרם חזרנו להיקפי הביקוש של 2008, לפני פרוץ המשבר. "אנו מקווים שברבעון הבא מגמת העלייה בביקושים תמשך ובהדרגה נוכל לחזור לנתונים המתקרבים יותר לאלו של שנת 2008".