פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   זעם בפתח עקב דחיית הדיון בדו"ח גולדסטון

   מוחמד דחלאן קרא להקים ועדה שתבדוק את הסיבות לדחיית הדיון באימוץ הדו"ח. גם בחמאס מתנגדים לביטול אימוץ הדו"ח וטוענים כי המהלך יאפשר לישראל לבצע פשעי מלחמה נוספים

   מוחמד דחלאן קורא להקים ועדה שתבדוק את הסיבות לדחיית הדיון בדו"ח. גם בחמאס מתנגדים למשיכת ההחלטה לאמץ את הדו"ח וטוענים כי המהלך יאפשר לישראל לבצע פשעי מלחמה נוספים

   חבר הוועד המרכזי בפתח, מוחמד דחלאן, קרא (שבת) לוועד המבצע של אש"ף להקים ועדת חקירה שתבדוק את הסיבות שהובילו לדחיית הדיון באימוץ דו"ח גולדסטון על ידי מועצת זכויות האדם בז'נבה. אתמול כאמור החליטה הרשות הפלסטינית למשוך את הצעתה לאמץ את הדו"ח במועצה הכפופה לאו"ם. במחאה על החלטת הרשות התפטר גם שר הכלכלה הפלסטיני, באסם חורי, מתפקידו.

   "אין בידינו מספיק מידע שיבהיר מדוע הרשות הביעה עמדה שהביאה לדחייה בדיון", אמר דחלאן שהבהיר עוד, כי "יש להבחין בין עמדת פתח לבין עמדת הרשות, שכן לפתח יש עמדות מסוימות כלפי ההתפתחויות האחרונות". בשיחה עם סוכנות הידיעות 'מען' אמר דחלאן כי הוועד המרכזי בפתח מתכוון לדון בנושא זה ולפרסם את תוצאות הישיבה.

   גם בחמאס כועסים

   החלטת הרשות הפלסטינית למשוך את הצעת ההחלטה לאמץ את הדו"ח, הקובע כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה בעת מבצע 'עופרת יצוקה', עוררה סערה רבה בחמאס וביתר הארגונים הפלסטינים. חמאס הודיע אמש כי הוא רואה בהחלטתו של אבו מאזן למשוך את ההצעה "עמדה בלתי אחראית המאפשרת לישראל להתחמק מהעמדה לדין של פושעי מלחמה בפני בית דין בינלאומי". לדברי חמאס, עמדתו של אבו מאזן מאפשרת לישראל לבצע פשעי מלחמה נוספים נגד העם הפלסטיני.

   אתמול דווקא הכחיש דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, כי הרשות הפלסטינית עומדת מאחורי דחיית הדיון בהצעה לאמץ את דו"ח גולדסטון במועצת זכויות האדם. לדבריו, הבקשה לדחות את הדיון נעשתה על ידי גורמים באירופה ובאמריקה. "הרשות לא ביקשה למשוך או לבטל את ההצעה לאמץ את הדו"ח", הבהיר.