מכתשים אגן מסתבכת: פירסמה אזהרת רווח

החברה הודיעה לבורסה כי היא צופה הפסד של 15-25 מיליון דולר ברבעון השלישי. מעריכה כי המכירות יירדו ביחס לרבעון המקביל ויעמדו על כ-425 עד כ-440 מיליון דולר

יעל חלק
01/10/2009

מכתשים אגן (5.88% , 1800.0) מזהירה כי הפסדיה ברבעון השלישי יסתכמו ב15-25 מיליון דולר, לעומת רווח של כ-50 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה מעריכה כי המכירות ברבעון השלישי יירדו ביחס למכירות ברבעון המקביל, ויעמדו על כ-425 עד כ-440 מיליון דולר לעומת מכירות של 640 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2008.

מזג אוויר בעייתי, משבר האשראי, השפעה שלילית של המטבעות וירידת מחירים הובילה את החברה לסיים את הרבעון השני של 2009 עם ירידה של 17.9% בהכנסות ל-560.3 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר בלבד לעומת 68.8 מיליון דולר ברבעון המקביל, והושפע גם מהוצאות חד פעמיות מהן הזהירה עוד בשבוע שעבר. מדובר בהפרשה של 15 מיליון דולר בגין תשלום מס חד פעמי על דיווידנד שמשכה מהחברה הבת ובעיות רישוי בברזיל שהובילו אותה להפרשה נוספת של 15 מיליון דולר.

בתחילת ספטמבר הודיעה מונסנטו (סימול MON) האמריקאית, יצרנית הזרעים הגדולה בעולם, כי רווחיה בשנת הכספים הנוכחית יהיו נמוכים באופן משמעותי מתחזיות האנליסטים, וכי היא תכפיל את היקף הקיצוצים בכוח העבודה העולמי שלה ל-8%.

אתמול נודע כי חברת סינוכם הסינית חתמה על הסכם לא מחייב בראשי תיבות לרכישת חברת נופארם (Nufarm) האוסטרלית. נופארם היא החברה המובילה בשוק חומרי ההדברה באוסטרליה והחברה השמינית בגודלה בשוק העולמי, במרחק קטן אחרי (2.1 מיליארד דולר לעומת 2.3 מיליארד דולר בהתאמה ב-2008).

מקורות בשוק ההון העריכו אתמול כי בטווח המיידי ההשפעה של העסקה על מכתשים תהיה אפסית. ואולם בטווח הארוך, ובעקבות השקעות ניכרות ברישוי ובכושר ייצור, עשויה סינוכם ליהפך ליצרנית בעלת אינטגרציה אנכית (מעורבת בכל שלבי הייצור של חומרי ההדברה, כולל חומרי הגלם) שתוכל לנצל סינרגיות ייצוריות ושיווקיות עם החברה הנרכשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully