מחאה על גלגלים: האופנוענים כבשו את י-ם

אלפי רוכבים הגיעו לאיצטדיון טדי, שם קיימו עצרת במחאה על העלאת תעריפי הביטוח. מוקדם יותר נסעו לאורך כביש מספר 1 ויצרו עומסי תנועה כבדים

קובי ליאני
30/09/2009
גדעון צנטנר

זעם במטה המאבק של רוכבי האופנוע: נציגי המטה היו אמורים להיפגש בצהריים (רביעי) עם שר האוצר יובל שטייניץ ושר התחבורה ישראל כץ במשרד האוצר בירושלים. הנציגים הגיעו למשרד בשעה שנקבעה, אך השרים לא הגיעו לפגוש אותם. אנשי משרד האוצר הסתפקו בשיחת מסדרון חטופה עם נציג מטה המאבק והודיעו כי אין בכוונתם לשנות את החלטתם לגבי תעריפי ביטוח החובה לרכב דו גלגלי. אחרי מספר דקות הוצא נציג מטה המאבק ממשרדי משרד האוצר מבלי שהושג דבר.

מטה המאבק של האופנוענים מסר כי ההתנהלות המשפילה של משרד האוצר כלפי נציגי הרוכבים תביא בסופו של דבר להחרפת המאבקים ולחסימות נוספות של לצירים שיקרו בימים הקרובים בכל רחבי הארץ. הבוקר הגיעו אלפי רוכבי אופנוע לאיצטדיון טדי בירושלים, שם קיימו עצרת במחאה על ההעלאה הצפויה בתעריפי ביטוח החובה לכלי הרכב הדו גלגליים. האופנוענים הגיעו לאיצטדיון לאחר רכיבה איטית בשיירה ממחלף לטרון. בעקבות השיירה נוצרו עומסי תנועה בכביש מספר 1, לכיוון הבירה. מאות שוטרים הגיעו למחלף לטרון, ובתחילה חסמו את דרכם של האופנוענים ולא אפשרו להם להמשיך. לאחר מכן קיבלו הרוכבים היתר מהמשטרה לעלות לירושלים.

האופנוענים מוחים נגד כוונת משרד האוצר להעלות באחד בנובמבר את תעריפי ביטוח החובה לכלי הרכב הדו גלגליים באופן משמעותי. בעקבות זאת החליט מטה מאבק האופנוענים לקרוא לרוכבי אופנוע בכל הארץ לצאת במחאה. לטענת המטה, "אנשים מבינים שהעלאת מחירי הביטוח תנחית מכה אנושה על הענף. מטרת המחאה היא להבהיר לציבור עד כמה חשוב ענף הדו גלגלי בנושאים של עומסי תנועה, זיהום אוויר, חניה ועוד".

לפני שבוע, התכנסו רוכבי האופנועים במספר נקודות מרכזיות בארץ וליוו בטורים ארוכים את התנועה. הרוכבים יצאו מאזור כביש החוץ מדרום למחלף הסירה, מהירידה לנתיבי איילון צפון בראשון לציון, מעכו לכיוון חיפה ומאילת. כוחות משטרה רבים ליוו את רוכבי האופנועים ונמנעו מלהפריע להם להביע את מחאתם.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
הרוכבים מוחים על ההעלאה הצפויה בתעריפי ביטוח החובה לכלי הרכב הדו גלגליים. בהמשך צפויים האופנוענים להיפגש עם שר האוצר יובל שטייניץ וצמרת משרד האוצר(צילום: עומר מירון)
האופנוענים הגיעו לאיצטדיון טדי לאחר רכיבה איטית בשיירה ממחלף לטרון. בעקבות השיירה נוצרו עומסי תנועה בכביש מספר 1, לכיוון הבירה(צילום: עומר מירון)
כוחות משטרה רבים ליוו את רוכבי האופנועים אך נמנעו מלהפריע להם להביע את מחאתם.(צילום: עומר מירון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully