גל האלימות

"זה לא נורמלי שמורה מספידה את תלמידתה"

לאה דרנקין, הנערה בת ה-16 שנרצחה בליל שלישי, מובאת למנוחות בבית העלמין באשקלון. "זה סיוט של כל מנהל להספיד את תלמידתו", ספדה לה מנהלת בית הספר. מעצרו של החשוד ברצח הוארך ב-12 ימים

רמי שני
24/09/2009
שי מכלוף

(צילום: שי מכלוף, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אילן שניג)

עוד בוואלה!

תיעוד: גדול הכדורסלנים בארה"ב נפגש עם האדמו"ר הרב פינטו

מוגש מטעם שובה ישראל

עשרות בני אדם חולקים בשעה זו (חמישי) בבית העלמין באשקלון כבוד אחרון ללאה דרנקין. הנערה בת ה-15.5 שנרצחה בליל שלישי וגופתה נמצאה אמש בגבעה 69 בניצנים. בין המשתתפים בהלוויה היו רבים מחבריה של דרנקין לספסל הלימודים ומכרים של המשפחה מהעיר אשקלון בה התגוררו.

מנהלת בית הספר בה למדה דרנקין, אסתר אורן, ספדה לה על הקבר הטרי, שכוסה בהר של זרי פרחים ואמרה: "זהו הסיוט של כל מנהלת או מנהל בית ספר, לעמוד במצב כזה, שבה הם צריכים להספיד את תלמידתו. מה אפשר להגיד על נערה שכמוך, שכך בגיל חמש עשרה וחצי מסיימת כך את חייה. רק שלשום עוד היית חלק בלתי נפרד מחבריך לשכבה ולכיתה. אני מצטערת כל כך, שלא יכולנו להיות לך לעזר בשעותיך האחרונות. זה עולם לא נורמאלי, שבו מנהל מספיד את תלמידתו והורים את בניהם", אמרה אורן.

עשרות חברים הגיעו ללוות את לאה בדרכה האחרונה(צילום: איתי לוי)

"אני מצטער על מה שקרה"

דרנקין נרצחה בלילה של יום שלישי. במשטרה בודקים האם ניקולאי דורושב, החשוד ברצח, אנס את דרנקין ואחר כל רצח אותה. מעצרו של דורושב, הוארך מוקדם יותר היום ב-12 ימים. במהלך הדיון בבית משפט השלום באשדוד הביע דורושם חרטה על מעשיו "אני מצטער על מה שקרה, לא התכוונתי, זה פשוט קרה". לדבריו, "לחצתי לה על הגרון, והיא איבדה את הנשימה".

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי דרנקין, יחד עם כמה מחברותיה, בילו בחניון ציבורי בעיר ושתו לשכרה כאשר פגשו בחשוד, אותו הכירו כמה ימים קודם לכן. החשוד הסיע את החברות לביתן, אך השאיר את הנרצחת ברכבו. במסגרת החיפושים אחר דרנקין הוזנק מסוק משטרתי לאוויר ונערכו סריקות באזור. במקביל, נבדקו אותות המכשיר הסלולרי של הנערה לאיתורה.

בעקבות הסריקות אותר דורושב שהיה עם הנערה בקשר. במהלך חקירתו הוא הודה בקשריו עם הנערה, והוביל את החוקרים אל גבעה 69 הנמצאת מצפון מערב לאשקלון בה, כאמור, נמצאה גופתה של דרנקין.

  • לאה דרנקין
  • רצח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully