וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

205 מיליון שקל לקרקע לשני מגדלים בת"א

גיא ליברמן ואריק מירובסקי

16.9.2009 / 7:21

קבוצת רכישה בראשות האחים צחי ועידו חג'ג', בשיתוף חברת אקרו, ירכשו מחברת מבני תעשייה קרקע בשכונת נחלת יצחק לבניית המגדלים במקום

שוק הנדל"ן התל אביבי ממשיך לגעוש: שלשום נודע כי חברת גינדי החזקות תשלם 457 מיליון שקל לבניית שלושה מגדלי מגורים שישלבו מסחר ומשרדים בדרום הקריה בתל אביב. אתמול החליטה חברת מבני תעשייה שבשליטת אליעזר פישמן למכור לקבוצת רכישה בניהול האחים צחי ועידו חג'ג', בשיתוף חברת אקרו של צחי ארבוב ואילן קפון, קרקע לשני מגדלים בצמוד למגדלי תל באביב בשכונת נחלת יצחק בעיר ב-205 מיליון שקל. על הקרקע ייבנו שני מגדלי מגורים בני 34 קומות כל אחד ו-224 דירות.

הקרקע ממוקמת בגבם של צמד מגדלי תל אביב, שנבנו על ידי מבני תעשייה. העסקה שנחתמה היא הסכם אופציה למכירת הקרקע לתקופה של שלושה חודשים, והיא משקפת מחיר קרקע של 915 אלף שקל לדירה. מנהלי הקבוצה טוענים כי ימכרו דירות במחירים נמוכים יחסית לאזור, כך שדירת ארבעה חדרים תימכר במחיר התחלתי של 1.5 מיליון שקל ודירת חמישה חדרים ב-1.85 מיליון שקל.

בחברה מסבירים את המחירים הנמוכים יחסית בכך שחלק מעבודות הבנייה החלו כבר על ידי חברת מבני תעשייה. "כחלק מפרויקט מגדלי תל אביב השלימה מבני תעשייה את בניית מרתפי הפרויקט, וכן שתי קומות מעל הקרקע, דבר שאמור לקצר את הבנייה לשנתיים בלבד. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון מתקדמים, והחלטת ועדה בדבר היתר בנייה אמורה להתקבל בשבועות הקרובים", מסרו האחים חג'ג'.

יצחק חג'ג' התייחס למכרז דרום הקריה שהסתיים השבוע: "בשעה שכל הקבוצות טרחו להתחרות ביניהן על מגדלי הקריה, לנו היה ברור שייפלטו מאות רוכשים שהקבוצות שלהן לא הצליחו להתארגן. לפיכך, מצאנו חלופה מעבר לכביש, במיקום מעולה, מטר ממגדלי עזריאלי ובפחות מחצי המחיר".

מצד שני, למגדלי תל אביב דימוי פחות טוב מזה של מגדלי יוקרה אחרים בעיר. מיקומם במזרח העיר, באזור שאיכלס בעיקר מוסכים ובתי מלאכה, והקרקע, שבעברה נחשבה רעילה, לא מושכת רוכשים. גם צורת המבנים אינה משדרת יוקרה. כל אלה עיכבו את המכירות במגדלים, שהגיעו בעת שיווקם לפני ארבע שנים למחיר של 3,000-3,500 דולר למ"ר, כשבמגדלי היוקרה המחירים הגיעו ל-4,500-6,000 דולר למ"ר.

כיום המחירים בפרויקט לדירות מיד שנייה מגיעים לכ-4,500 דולר למ"ר, ובאחרונה נמכרה בו דירת שלושה חדרים ב-1.6 מיליון שקל. דירות ארבעה חדרים בפרויקט עולות כ-2 מיליון שקל - ב-10%-20% פחות ממחירי דירות בצפון תל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully