וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עימותים בין שוטרים לנהגי משאיות האשפה

נעמה טלמור

14.9.2009 / 9:40

מרכז השלטון המקומי מחריף את מאבקו. עימותים נרשמו בין כוחות המשטרה ברחבי הארץ לאחר שעשרות משאיות אשפה ניסו לעשות דרכן לחסום את הדרכים הראשיות לירושלים

גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכה: גדי וינסטוק)

שביתת האזהרה של מרכז השלטון המקומי נכנסת ליומה השני והאחרון. במסגרת המשך המאבק צפויות לחסום היום (שני) עשרות משאיות אשפה את הדרכים הראשיות לירושלים וכן מספר כבישים מרכזיים בצפון ובדרום הארץ. הפעילות מתבצעת במחאה על הקיצוץ בתקציבי הרשויות. בשעה 10:00 בבוקר צפויים ראשי רשויות וסגניהם לקיים הפגנת מחאה מול לשכת ראש הממשלה בירושלים.

במרכז השלטון המקומי מסרו כי הבוקר נרשמו עימותים בין אנשיהם לבין כוחות משטרה ברחבי הארץ. בין היתר, נמסר כי כוחות המשטרה מנעו ממשאיות לנסוע בשיירה בכביש מספר אחת, ויציאתן של ארבע משאיות אשפה מדימונה לכיוון ירושלים נמנעה אף היא.

למרות המשך המאבק, ברוב בתי הספר וגני הילדים יתקיימו היום הלימודים כסדרם. עוד לפני תחילת השביתה הודיעו ראשי הרשויות הגדולות כי אין בכוונתם ליטול חלק במאבק ואתמול הצטרפו אליהם ראשי רשויות נוספים. בחלק מהרשויות יושבתו שירותי העירייה כמו קבלת קהל ופינוי אשפה. פרטים ניתן לקבל במוקד העירוני 106. בתוך כך, בבג"ץ אמור להתקיים הבוקר דיון הנוגע לשביתה, בעקבות עתירה שהגישה הנהגת ההורים הארצית.

אתמול הגיעו לבתי הספר ולגני הילדים 81% מהתלמידים, כך עלה מנתוני משרד החינוך. מדובר בכמיליון וחצי תלמידים. עוד טענו במשרד החינוך כי מתוך 256 רשויות מקומיות, לא שבתו היום 185 רשויות. ממשרד החינוך נמסר כי מחר יתקיימו הלימודים במתכונת דומה לזו של היום.

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה, הביע אתמול זעם על התנהלות הרשויות הגדולות שהחליטו להימנע מהשתתפות בשביתה. בוסקילה המשמש גם כיו"ר פורום ערי פיתוח במרכז השלטון המקומי, אמר כי "כאשר הרשויות הגדולות התקוממו על החלטת הממשלה לגרוע מהארנונה שלהן ולהעביר לרשויות הקטנות, הרשויות הגדולות יצאו למלחמת עולם בתמיכה ערי הפריפריה והרשויות הקטנות, אז היתה מלחמה על החמאה והריבה".

השביתה ברשויות המקומיות הוכרזה בשל דרישת הרשויות מהמדינה להשיב להן לפחות שלושה מיליארד שקלים מתוך שבעה מיליארד, שלטענתן נלקחו מהן בשש השנים האחרונות. לדברי מרכז השלטון המקומי, אם הממשלה לא תעשה כן עד סוף תקופת החגים - השביתה תימשך ללא הגבלת זמן. בין היתר מוחים ברשויות המקומיות על "היטל הבצורת", שקובע תשלום עודף על צריכה מוגברת של מים, ועל הקיצוץ בתקציבי מוסדות החינוך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully