וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

100 אלף ש"ח פיצוי בגלל תכנון לקוי של המזגן בדירה

גלעד גרוסמן

10.9.2009 / 11:18

בימ"ש השלום בת"א חייב הבוקר את חברת שיכון עובדים לשלם את הסכום המכובד לזוג שרכש דירת יוקרה בגבעתיים אשר נתגלו בה ליקויים אקוסטיים חריפים בגלל תכנון לקוי של מערכת המזגנים

אם המזגן עושה לכם יותר מדי רעש - יכול להיות שיש לכם סיבה טובה לגשת לבית המשפט: השופטת יעל אחימן בבימ"ש השלום בת"א פסקה הבוקר פיצוי חריג בגובהו בסך 100 אלף שקלים לזוג אברהם ורויטל בן הרוש אשר תבעו את חברת שיכון עובדים בע"מ בגין מה שהוגדר "ליקויים אקוסטיים חמורים" בדירת היוקרה שרכשו השניים גבעתיים.

על פי פסק הדין נבעו הליקויים האקוסטיים מתכנון שגוי של המזגנים בבניין, ואף על פי כן ניסתה שיכון עובדים להימנע מחובתה לתיקון הליקויים.

החברה טענה מנגד בבית המשפט כי חלק מהליקויים עליהם הצביע המומחה שעמדתו מובאת בכתב התביעה שייכים למערכות מיזוג של דיירים אחרים בבניין שאינם צד במקרה. טיעון זה התקבל באופן חלקי כאשר נקבע ע"י בית המשפט כי החברה אינה אחראית על שינוי מערכות המיזוג אצל הדיירים האחרים - אך מחובתה לפצות את בני הזוג בסכום של 100,000 ש"ח עבור עוגמת הנפש והעובדה כי יהיה עליהם להיוותר עם אותם "קשיים אקוסטיים".

בבית משפט השלום הבהירו כי חשיבותו של פסק הדין היא להראות את מורת הרוח מהתנהגות החברה ולעודד גם דיירים בבתים משותפים אשר בהם קשה לעיתים לארגן תביעות משותפות - לפנות לערכאות משפטיות ולקבל את הסעדים המגיעים להם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully