וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לקראת החורף: "אי ודאות לגבי שפעת החזירים"

נעמה טלמור

8.9.2009 / 11:34

יועץ למשרד הבריאות אמר בכנס היערכות לשפעת כי "אין בעולם נתונים על מספר החולים המדויק והמתים משפעת עונתית רגילה". סגן השר ליצמן הרגיע: "יש מספיק תרופות נגד השפעת"

משרד הבריאות נערך לעלייה אפשרית במספר החולים בשפעת החזירים. בכינוס של המשרד שהוקדש להיערכות לשפעת לקראת החורף, הצהיר הבוקר (שלישי) סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: "יש לנו בעיה במחסור במיטות ובכוח אדם, אבל אני יכול להרגיע את כולם ולומר שנערכנו ואנחנו נערכים ויש מספיק תרופות".

מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר איתן חי-עם אמר בכינוס בבית החולים אסף הרופא, כי "אני לא רוצה לקרוא לזה משבר, אבל אם כן אז יש פה הזדמנות להצליח. עד עתה אנחנו מצליחים ומקווים שאחרי השפעת, הציבור יסמוך על משרד הבריאות".

יועץ משרד הבריאות, פרופ' דני אנגלהרד אמר כי "אנו צופים שיגיעו הרבה חולים לטיפול נמרץ, אנו מתרכזים בחולים אלה כדי למנוע סיבוכים ותמותה. 20% מאלה שמתו, הם צעירים שלא נמצאים בקבוצות הסיכון. תשומת לב רבה ניתנת לקבוצה זו ויש צורך לתת לצעירים את תרופת ה"תמיפלו" בשלב מוקדם של המחלה". יצוין כי ישנה יעילות גבוהה יותר אם התרופה נלקחת בתוך 48 שעות מרגע הופעת תסמיני המחלה.

21 מתו מהמחלה בישראל

עד עכשיו מתו 21 בני אדם בישראל כתוצאה מהמחלה ולא נרשמה תמותה בקרב תינוקות ופגים. בעולם מתו מהמחלה כ-3,400 בני אדם. בארצות הברית מתו מהמחלה 36 ילדים. מדובר במספר קטן יותר ממספר הילדים שמתו שם בחורף שעבר משפעת עונתית רגילה.

עוד נמסר בכנס כי מנתוני חצי כדור הארץ שבו ממוקמת ישראל, יחס התמותה למיליון איש עומד על 1.1 עד 2.8 בני אדם. בחצי כדור הארץ הדרומי התמותה היא בין 3.4 עד 11.3 בני אדם.

ד"ר רן בליצר, יועץ משרד הבריאות, אמר כי "אנחנו פועלים באי ודאות. לא לנו ולא בעולם יש נתונים על מספר החולים המדויק והמתים משפעת עונתית רגילה. הכל מבוסס על מודלים מתמטיים, אנחנו נערכים לתרחיש המאתגר ביותר. אי אפשר לתת מענה לגרוע מכל, אבל כן אפשר לתת מענה לגרוע שהוא עדיין סביר". עוד ציין ד"ר בליצר כי ישנו אתגר מאוד מורכב בהסברה לצוותים הרפואיים, עד אחרון הפקידים, שהכרחי שהם יגיעו לעבודה בשעה של התפרצות מגפה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully