שכר מנכ"ל דלק החדש: 100 אלף שקל בחודש

חברת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, מקבלת את ירום אורן, המנכ"ל החדש שנכנס לתפקידו היום בתנאים נדיבים: עלות שכר של כ- 1.5 מיליון שקל ואופציות

מיכאל רוכוורגר
06/09/2009

חברת דלק נדל"ן, שבשליטת יצחק תשובה, מקבלת את ירום אורן, המנכ"ל החדש שנכנס לתפקידו היום במקומו של המנכ"ל הפורש איליק רוז'נסקי, בתנאים נדיבים. מדיווח לבורסה שפרסמה דלק נדל"ן עולה כי במסגרת הסכם העסקתו יקבל אורן שכר של 100 אלף שקל בחודש, צמוד למדד. חלק מן השכר ישולם על ידי דלק נדל"ן וחלק על ידי החברה הנכדה דלק גלובל ריאל אסטייטס (DGRE), שאורן יכהן גם בה כמנכ"ל וכדירקטור. DGRE מרכזת את הפעילות של דלק נדל"ן במערב אירופה ובצפון אמריקה.

בנוסף לכך, בהתאם למסורת ארוכת שנים שהנהיג הבעלים תשובה, צפוי אורן גם לקבל חבילת אופציות. דלק נדל"ן מסתייגת ומציינת כי תוכנית זו טרם הוכנה ואושרה על ידי דירקטוריון החברה.

כמו כן יקבל אורן רכב מנהלים מקבוצת רישוי 6 בשווי של מאות אלפי שקלים, וכן יהיה זכאי ל-21 ימי חופשה בשנה ול-30 ימי מחלה. בנוסף לכך, סוכם בין הצדדים כי כל צד רשאי להביא את ההסכם לידי סיום בהודעה מוקדמת של 90 יום מראש. בסך הכל, עלות שכר שנתית של אורן נאמדת ב- 1.5 מיליון שקל (לא כולל אופציות).

אורן, בן 39, שימש במהלך 12 השנים האחרונות כשותף-מנהל בקרן ההשקעות הפרטיות פימי שבניהולו של ישי דוידי. אורן היה שותף במרבית העסקות הגדולות שביצעה הקרן, בהן ההשקעות בליפמן, תדירגן, תדיראן קשר, תפרון ומרחב. אורן הוא בוגר תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת תל אביב ומוסמך במינהל עסקים מטעם WARWICK ביזנס סקול באנגליה.

אורן, המתחיל השבוע חפיפה עם רוז'נסקי, שיישאר כיועץ בחברה, נכנס לדלק נדל"ן באחת התקופות המאתגרות שלה. החברה אמנם שיפרה בשנה האחרונה בצורה ניכרת את סיכויי ההישרדות שלה במשבר, אולם אורן עדיין יצטרך למצוא פתרונות להחזר של מיליארדי שקלים לבעלי האג"ח ולבנקים בשנים הקרובות.

ועדת האיתור הייתה מורכבת ממנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלד, מנכ"ל דלק פי גלילות, משה קראדי, ויעקב קצ'רג'ינסקי, המשמש, בין השאר, כדירקטור בדלק נדל"ן. הוועדה בחנה בתקופה האחרונה למעלה מ-15 מועמדים כשהמוביל ביניהם עד לאחרונה היה יובל גביש, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פריזמה ולשעבר מנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות.

מינויו של אורן מצטרף לשורה של מינויים נוספים שאישר באחרונה דירקטוריון דלק נדל"ן, בהם מינויו של רונן יפו למנכ"ל החברה הבת דנקנר השקעות ומינויו של דני לבנטל לתפקיד סמנכ"ל הכספים של דלק נדל"ן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully