מחיר הגז הטבעי צלל ב-9% תוך יומיים

הזהב עלה ב-2.3% ל-978.5 דולר לאונקייה. הנפט הגולמי נסגר ללא שינוי ב-68 דולר לחבית על רקע ירידה חדה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב

  • גז טבעי
  • זהב
  • נפט
  • bp
נמרוד הלפרן

מחיר הגז הטבעי המשיך לצנוח גם היום, בהמשך לנפילה של כ-20% בחודש אוגוסט. החוזים על הגז הטבעי למסירה באוקטובר נסגרו בניו יורק במחיר של 2.715 דולר למיליון יחידות תרמיות בריטיות (btu), ירידה של 3.7%, והשלימו בכך נפילה דו-יומית של 8.7%.

מחיר הנפט הגולמי, אשר נפל ב-6.4% בשני ימי המסחר הקודמים, נסגר היום ללא שינוי ברמה של כ-68 דולר לחבית, על רקע ירידה חדה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב. מחיר הזהב זינק ביותר מ-2% לשיא של שלושה חודשים, ונמצא כעת במרחק של כ-50 דולר בלבד משיא. מחיר הגז הטבעי, אשר צלל ביותר מ-20% בחודש אוגוסט, המשיך לצנוח ונפל היום ב-4% נוספים.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה באוקטובר נסגרו ללא שינוי בבורסת הסחורות של ניו יורק, במחיר של 68.05 דולר לחבית, לאחר שבמהלך המסחר כבר ירדו למחיר של 67.05 דולר לחבית - הרמה התוך-יומית הנמוכה ביותר מאז ה-18 באוגוסט.

משרד האנרגיה בארה"ב דיווח היום על ירידה מתונה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב, ועל עלייה בביקוש לדלק. מלאי הנפט הגולמי ירד בשבוע שעבר ב-372 אלף חביות לרמה של 343.4 מיליון חביות. תחזית האנליסטים היתה לנפילה של 900 אלף חביות במלאי הגולמי. צריכת הדלק היומית בארה"ב עלתה בממוצע ב-0.1% ל-19.3 מיליון חביות בארבעה השבועות האחרונים לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, מסר משרד האנרגיה.

BP הבריטית, חברת הנפט השנייה בגודלה באירופה, הודיעה מוקדם יותר היום על גילוי שדה נפט חדש במפרץ מקסיקו אשר עשוי לכלול עתודות של יותר מ-3 מיליארד חביות, במסגרת קידוח הנפט העמוק בעולם. הקידוח נמצא כ-400 ק"מ דרום מזרחית לעיר יוסטון במדינת טקסס, מסרה החברה. עומד הקידוח הוא כ-10.7 ק"מ - יותר מגובהו של ההר הגבוה בעולם, הר אוורסט. בעקבות התגלית, צפויה bp - שהיא כבר חברת הנפט בעלת התפוקה הגבוהה ביותר במפרץ מקסיקו - להגדיל את תפוקת הנפט שלה באזור ב-50% ל-600 אלף חביות ביום, עד שנת 2020.

עוד בשוק הסחורות היום: מחיר הזהב זינק ביותר מ-2% לשיא של שלושה חודשים על רקע היחלשות הדולר בעולם, אשר הגבירה את הביקוש למתכת היקרה בתור השקעה חלופית. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 978.5 דולר לאונקייה - הרמה הגבוהה ביותר מאז ה-4 ביוני - לאחר עלייה של 2.3%, בברוסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב רחוק כעת בכ-50 דולר בלד משיא של 1,032.7 דולר לאונקייה שרשם בחודש מארס 2008.

מחיר הזהב עשוי לעלות לרמת שיא של 1,325 דולר לאונקיה השנה, העריך מוקדם יותר היום האנליסט דארן גרבהאם מסטנדרד בנק גרופ. "אם מחיר הזהב ייסגר מעל לרמה של 980.85 דולר לאונקיה, תתחיל תקופה קצרה של עליות במחיר הזהב, תקופה אשר יכולה להקפיץ את מחיר המתכת היקרה לרמה של 1,100 דולר לאונקייה לפחות", העריך גרבהאם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully