וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

AM:PM חוזרת לשוק הקיוסקים

עדי דברת-מזריץ

2.9.2009 / 7:07

חוזרת למקורות: הרשת החלה בפיילוט להקמת קיוסקים וכבר מיתגה את הקיוסק ברחוב שינקין בתל אביב

האם AM:PM חוזרת לשורשים? הרשת מיתגה באחרונה את הקיוסק שהיא מפעילה ברחוב שינקין בתל אביב. עד כה עבד הקיוסק, שממוקם בסמיכות לסניף של AM:PM, ללא סימן זיהוי המקשר אותו לרשת; אך באחרונה מיתגה הרשת את הקיוסק בשלט AM:PM וחילקה חולצות של הרשת לעובדים. ל-TheMarker נודע כי מדובר בפיילוט של הרשת, וכי אם הוא יצלח תפתח הרשת קיוסקים נוספים.

AM:PM הוקמה ב-2001 כרשת של פיצוציות-קיוסקים הפתוחים 24 שעות ביממה, על ידי גיא אדרי והאחים רן וגל בלינקיס. הרעיון העסקי, שהתבסס על סניפים הפתוחים 24 שעות ביממה וגובים מחירים גבוהים, המאפיינים חנויות נוחות עירוניות ולא סופרמרקטים, כבש את תושבי תל אביב והמותג התפשט בעיר. לפני חמש שנים רכשה חברת דור אלון, בבעלות דודי ויסמן, את הרשת כשהיא מונה 18 סניפים. כיום מונה הרשת 43 סניפים.

בדרך לרתיחה נוספת מול הציבור החרדי?

הרשת עלתה לכותרות לפני כשנה וחצי בעקבות החרם החרדי שהיא הביאה על שפע שוק, הרשת השייכת לחברה האחות רבוע כחול. המגזר החרדי החרים את שפע שוק עקב הפעלת סניפי AM:PM בשבת. החרם גרם לשפע שוק הפסדים רבים, ובימים אלה עדיין מנסים בכירי הקבוצה, בהם מנכ"ל שפע שוק ישראל קלרמן ובכירים נוספים בקהל החרדי, לשכנע רבנים במגזר החרדי להתיר את הקנייה בשפע שוק ולגבש הסכם עם רבנים להסרת החרם.

רבוע כחול צימצמה בהדרגה את מספר הסניפים של שפע שוק מ-33 ל-10, והסבה את הסניפים לסניפי מגה בעיר ומגה בול. מזכיר ועדת הרבנים לענייני קדושת השבת, יצחק גולדקנופף, אמר לפני כשלושה שבועות ל-TheMarkerכי הוא שמע על כך שמנסים לעקוף את הוועדה ולשכנע באופן ישיר את הרבנים, אך לדבריו הדבר לא יצלח.

"אני שומע שיש מאכערים, שמבטיחים לדודי ויסמן שאם הוא יסגור כמה סניפים של AM:PM יסירו את החרם - אבל היינו בסרט הזה. הוא הבטיח שיסגור כמה חנויות, ולאחר מכן פתח אותן והשיק עוד 10-15 סניפים שפתוחים בשבת. אין כל התקדמות", אמר גולדקנופף. דור אלון תצטרך לשקול היטב את הרחבתה של AM:PM בפורמט הקיוסקים, שכן הדבר עשוי להביא לרתיחה נוספת מול הציבור החרדי.

מ-AM:PM נמסר בתגובה: "מדובר בחנות ששופצה ועברה מתיחת פנים באחרונה. תמיד היה מדובר בחנות של AM:PM".

  • עוד באותו נושא:
  • am:pm

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully