וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משנת הלימודים הקרובה: חינוך חובה עד י"ב

נעמה טלמור

29.8.2009 / 23:44

חוק לימוד חובה לכיתות י"א- י"ב נחקק בשנת 2007 אך יופעל לראשונה רק השנה. בשנת הלימודים הקרובה ייכנס לתוקפו החוק ביישובים בהם הנשירה היא הגבוהה ביותר

חוק לימוד חובה לכיתות י"א- י"ב יחל להיות מיושם מתחילת שנת הלימודים הקרובה, שנת תש"ע. עד לשינוי בחוק, שעבר בשנת 2007, יושם חוק לימוד חובה רק עד לכיתה י''.

בשנת הלימודים הקרובה ייכנס לתוקפו החוק על 10% מהאוכלוסייה בגילאי כיתות י"א- י"ב. לצורך החלת ההרחבה של חובת הלימודים נבחרו ישובים בהם אחוזי הנשירה הם הגבוהים ביותר ואשר מתקיים בהם גם שני התנאים הבאים: 1. רשומים בהם יותר מ-10 תלמידים בגילאי י"א- י"ב, שאינם משובצים במוסדות לימוד. 2. ישובים בהם המצב החברתי-כלכלי הינו נמוך.

החוק לא יושם עד כה, שכן שר החינוך נדרש לאשר את רשימת הישובים עם שר האוצר ועם ועדת החינוך של הכנסת וכן להיוועץ בשר התעשייה המסחר והתעסוקה ובוועד החינוך. בשל העובדה שוועד החינוך הקודם סיים את תפקידו לפני כשנה וחצי ומאז לא מונה ועד חדש, הודיע שר החינוך, גדעון סער, על כך שעם כניסתו למשרד ימנה במהרה ועד חינוך על מנת שניתן יהיה ליישם את החוק כבר בשנת הלימודים תש"ע.

לפי התוכנית החוק יישום בישובים: אום אל פאחם, אופקים, אור יהודה, אור עקיבא, אילת, אכסאל, בית ג'ן, בית שאן, בסמת טבעון, בית ים, ג'סר א- זרקא, דימונה, הגלבוע, חורה, טובה- זנגרייה, כסרא- סמיע, כעביה- טאבש, כפר כנא, כפר מנדא, לוד, מגדל העמק, נהרייה, נשר, עכו, ערערה, פוריידס, רהט, רחובות, רמלה ושגב שלום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully