וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אריסון: "אסור להשאיר את הכלכלה בידי הכלכלנים"

סוכנויות הידיעות

29.8.2009 / 13:49

בעלת השליטה בבנק הפועלים בריאיון לעיתון ה"וושינגטון פוסט": "אנשי עסקים רציונליים ביצעו את כל ההשקעות במשכנתאות - ותראו מה קרה"

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים והאישה העשירה בישראל, "ראתה את הכתובת על הקיר" לפני פריצתו של המשבר הכלכלי העולמי ויכולה לנבא את העתיד, כך אמרה אריסון בראיון לעיתון "וושינגטון פוסט", לרגל צאת ספרה החדש "לידה".

במהלך הראיון, שנערך במשרדה מעוטר הציורים והפסלונים של פיות ודולפינים, מתארת אריסון את עבודתה עם הפסיכיאטר בריאן וייס מפלורידה, התומך בהעלאת זכרונות מחיים קודמים במהלך הטיפול. "ד"ר וייס אמר לי במהלך הפגישות שלנו שיהיה לי תפקיד משמעותי בהבאת שלום לעולם, אך באותו זמן לא ידעתי על מה הוא מדבר ולא יכולתי להתמודד עם הרעיון. במשך השנים סבלתי מחזיונות אלה, מהרגשות והמסרים, והתפללתי שיילכו. הם הסבו לי כאב רב, אך הם היו הכנה לשלב הנוכחי בחיי, זה שבו אני מוכנה להכריז מה שאני יודעת באומץ וללא חשש", כתבה אריסון בספרה, בו היא טוענת בין היתר כי צפתה את הצונאמי שזרע הרס בדרום מזרח אסיה ב-2004.

בראיון ל"וושינגטון פוסט", אמרה אריסון כי היא אינה מופתעת מהתגובה התקשורתית השלילית לספרה ואמרה כי היא מוטרדת מכך שאנשים רואים סתירה בין טענותיה הרוחניות לבין זהותה כאשת עסקים. "כל מי שרוצה להשאיר את הכלכלה לכלכלנים ולבנקאים המסורתיים אחרי השנתיים האחרונות, כדאי שיחשוב פעמיים", אמרה אריסון, שהוסיפה כי בכוונתה להשתמש בהונה, בחברות שבשליטתה ובאנרגיה שלה מחיים קודמים כדי להצליח את המין האנושי.

"כוחה הנבואי לא מנע מבנק הפועלים לרשום הפסדים כבדים"

"הנה אני – אישה, אשת עסקים – שיוצאת עם רעיונות שלרבי או אסטרולוג או מנהיג רוחני מותר לבטא, ועבור אנשים רבים העובדה שבנקאי ניחן במתנה רוחנית היא מפחידה. זה חבל, משום שזה צריך להיות בדיוק ההיפך. הם לא חששו מכל ההשקעות במשכנתאות, ואת אלה ביצעו אנשי עסקים מאד רציונליים, שדאגו רק לרווחים, ותראו מה קרה. והנה מגיעה מישהי שאומרת שהיא רוצה שהעסקים יתבססו על חזון, על ערכים, על דאגה ועל אנושיות, ואנשים מפחדים. אז בסדר", אמרה אריסון.

המאמר ב"וושינגטון פוסט" אינו חוסך בביקורת על אריסון, ומתאר את "הזעזוע הגדול ביותר, המגיע מכך שהאישה בכסא המנהלים – אולי האישה העשירה ביותר במזרח התיכון וכוח מוביל בעולם הפילנתרופיה הישראלי – טוענת שהיא יכולה לראות את העתיד". חזיונותיה וכוח הנבואי, מציין המאמר, לא מנעו מבנק הפועלים שבשליטתה לרשום הפסדים כבדים הקשורים לחשיפה לאג"ח מגובות במשכנתאות.

מו כן, מתארת הכתבה כיצד ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר הציע לה להשקיע ברשות הפלשתינית או במיזמים משותפים בין ישראלים לערבים. "אמרתי לטוני בלייר שאשמח להשקיע, אך אני רוצה בטחונות. אנשים רואים אותי בתור אדם רוחני, אבל אני גם מאד הגיונית, בעלת נטייה לחשיבה עסקית. השניים דרים יחדיו. זה חייב להיות כך, כדי שיהיה הגיוני. אני לא הולכת להפסיד את הוני בהשקעות כאלה", אמרה אריסון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully