סופו של מלך הרייטינג

משפחת טופז תשתתף בחקירת ההתאבדות?

הוועדה לבדיקת נסיבות התאבדותו של הבדרן דחתה את דיוניה עד לתום השבעה. הסיבה: משפחתו ביקשה לקיים את הדיונים בנוכחותה

איילה חננאל
26/08/2009

דיוני הוועדה לבדיקת נסיבות התאבדותו של דודו טופז יידחו עד תום השבעה על מותו. כך הוחלט היום (רביעי) בעקבות בקשת משפחתו של הבדרן לקיים את הדיונים בנוכחותה. הוועדה, בראשות תת ניצב עופרה קלינגר, תחקור בין היתר את תפקוד הסוהרים בכלא ניצן, בו הצליח טופז לשים קץ לחייו.

מיד לאחר ההתאבדות, מתחו בשירות בתי הסוהר ביקורת חריפה על כך שהסוהרים לא הצליחו למנוע אותה. "מדובר במקרה חמור על גבול המחדל שיש לבחון ולבדוק אותו לעומק ולהסיק ממנו את כל המסקנות הנדרשות", אמר גורם בשב"ס. לדבריו, "לא ברור איך אסיר שגם ניסה להתאבד בעבר וגם היה תחת פיקוח הדוק הצליח לשים קץ לחייו. היו אסירים בתוך התא ואף אחד, כולל הסוהרים לא הצליח להבחין שטופז ניתק את הכבל מהקומקום ותלה את עצמו באמצעותו". הוא הוסיף כי טופז היה אמור להיות תחת פיקוח מלא של סוהרים מלבד הזמן שהוא מתקלח.

ביום ראשון שעבר קשר טופז כבל של קומקום חשמלי לברז שבתאו, הממוקם בגובה של 80 ס"מ מעל הרצפה כדי למנוע מקרי התאבדות. טופז כרך את החבל סביב צווארו, כרע על ברכיו, והטיל את מלוא כובד משקלו קדימה על מנת לחנוק את עצמו למוות. בתאו המפוקח היו כל העת על ידי שתי מצלמות ושהו בו גם מספר אסירים נוספים.

צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו בתום 30 דקות של ניסיונות החייאה. בשירות בתי הסוהר מציינים כי עשר דקות לפני שתלה את עצמו דיבר טופז עם הסוהרים שנכנסו לתאו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully