טיפול התנהגותי לחתולים

למה מיצי משתין על הספה?

רוב השאלות שהמומחיות שלנו מקבלות נוגעות לעשיית צרכים מחוץ לארגז. אבל הן לא מתייאשות, כי יש מה לעשות. ריבי מאיר, ריני חביב-עמירן עונות לשאלות שלכם, ומצרפות מכתב מחתולה

ריבי מאיר, ריני חביב-עמירן

בדרך כלל כשאנחנו לא נמצאים בבית, החתולה סגורה בשירותים, שם גם נמצאת הקופסה שלה. בזמן האחרון, היא עושה את צרכיה באמבטיה. האם היא מנסה להעביר מסר? כיצד אפשר להפסיק מעשה זה?

שלום רב ותודות על שאלתך. באופן כללי וחד משמעי, ניתן לומר שהיא אכן מעבירה מסר והוא ברור ביותר - "מה קורה לכם אנשים טובים? למה לסגור אותי (החתולה) בשירותים במשך שעות (או אפילו לדקות ספורות)? מה עשיתי שקיבלתי עונש נוראי כל כך? הרי מדובר בכלא קשה ביותר! בבקשה, אל תסגרו אותי בשירותים. נורא נורא קשה לי כך ואני כבר לא יכולה כך עוד. אנא- אני לא עושה שום דבר שאי אפשר להתמודד איתו בעזרת קצת ייעוץ.

בבקשה מכם, אל תסגרו אותי בשירותים . אני מבקשת מכם לתת לי להיות בכל הבית ותראו – אפשר להתמודד עם כל נושא בכיף ובאופן חיובי, בעזרת קצת ייעוץ וכל האהבה שיש לכם אליי ואני יודעת שאתם אוהבים אותי, למרות שקשה לכם.

אנא- שאלו כל שאלה ויענו לכם בייעוץ בוואלה! בעלי חיים, וכך אני אוכל לחיות בשלווה ובכיף בכל הבית, גם כשאתם מחוצה לו. ובכל מקרה, אני עושה צרכים באמבטיה , מפני שקטן לי מאד וארגז החול לא נקי, והאוכל שלי ממש ליד הארגז וזה כבר מגעיל לי ביותר.

אז בבקשה תנו לי לחיות בכל הבית בכל שעות היום והלילה, וכך אוכל לחיות באופן בריא ונורמלי. וכמובן, – שימו את ארגז החול רחוק מכלי האוכל והמים שלי ודאגו לנקות לי הארגז בכל יום – הרי גם את הצרכים בשרותים שלכם אתם מורידים אחרי כל "יציאה". אוהבת אתכם מאד ומודה לכם על כך שפניתם לייעוץ ואתם מקשיבים לי ויודעים שגם לי יש רגשות ולב.

שלכם באהבה רבה לתמיד,
החתולה שלכם

ומילה מריבי וריני:
אנא עדכנו אותנו במה שקורה בעניין שלי אחרי התשובה הזו שלי שקיבלתם והם מבטיחים להמשיך ולסייע בכל שאלה, כדי שהחיים שלכם ושלי יהיו נהדרים יחד בכל הבית. וחוץ מזה – יש גם מאמר מצורף המסביר הכל על עניין ארגז החול.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הגב - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה

יש לנו כלבה ושני חתולים מסורסים, והכל תמיד בסדר איתם. אבל עכשיו כשנוספה לנו בת למשפחה, חתול אחד התחיל להשתין אצלה בחדר, ואפילו לעשות קקי. אנחנו ממש מיואשים ולא יודעים מה לעשות איתו.

מזל טוב להולדת הבת! אין ספק שתוספת למשפחה הינה ברכה ומזל גדולים, ויחד עם זאת, לכולם מדובר בהתסגלות לחיים בצורה קצת אחרת. מדובר בשינויים רגשיים, התנהגותיים וכמובן פיזיים החלים בבית ומצדכם כלפי החתולים ובכלל.

חתולים הם חיות רגישות ביותר וחלק מהם גם מפגין זאת באופן התנהגותי ברור ומוחצן, כמו עשיית צרכים מחוץ לארגז החול. הסיבה הנפוצה ביותר להתנהגות מסוג זה, היא פשוט חוסר נקיון יומיומי של הארגז. מומלץ מאד לשים עוד ארגז נוסף , במקום שונה בבית וסמוך ככל שניתן לחדר של התינוקת ולדאוג לנקות אותו בכל יום – פעמיים, בבוקר ובערב.

חול מתגבש ברמה מעולה ביותר, ללא בישום כלשהו גורם להתגבשות מהירה וחזקה של הצרכים וכך קל ביותר לגרוף אותם בעזרת הכף המיוחדת לכך – דבר ראשון בבוקר ודבר אחרון לפני השינה בלילה.

זה ייקל מאד על החתולים וכמובן העובדה שיש שני ארגזים בשני מקומות יאפשרו להם לעשות צרכיהם בצורה קלה, שקטה, שלווה ובלי לחצים כלשהם. אנא מקמו הארגזים במקומות שקטים ועם גישה חופשית בכל עת. יחד עם זאת, אנא ראו היטב האם החתול מרגיש טוב, כלומר, אוכל ושותה כרגיל, עושה שתן וצואה באופן רגיל, לא מתאמץ בעשיית השתן ולא עושה כמות קטנה לעיתים קרובות וכמובן מפגין התנהגות רגילה של שובבות , משחק ואהבה איתכם וכלפיכם. אם לא כך, קחו אותו לבדיקה וטרינרית.

אנא- הקפידו בכל יום לשחק עם החתולים במשחקי חכה יעילים וכמובן דאגו לפנק אותם לאחר מכן בכל דבר האהוב עליהם, אם זה ליטופים, ישיבה נעימה עליכם בעת הצפייה בטלוויזיה או בעת ההנקה (כן , כן – זה מעולה ובריא במיוחד לכולם!), סירוק והברשה נעימים (רק אם הם אוהבים זאת, כמובן) ואוכל מעולה וצ'ופרים.

חוץ מזה – לא להתייאש. אין טעם לכעוס על החתול או לנהוג באלימות כלשהי – פיזית או מילולית. זה רק מחמיר הבעיה. פשוט נקו המקום היטב (בלי אקונומיקה – זה אסור!) ונטרלו הריח בעזרת אבקת סודה לשתייה מדוללת במים או אבקת כביסה ביו מדוללת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully