הפניקס: 21 מיליון על חשבון שוק ההון

חברת הביטוח הרוויחה רווח נקי של 135 מליון שקל במחצית הראשונה של 2009; מנגד, נרשמה הרעה בפרמטרים העסקיים בתחום ביטוחי החיים

אתי אפללו

חברת הביטוח מקבוצת סיימה את הרבעון השני של שנת 2009 עם רווח של 21 מליון שקל. הרווח הנקי למחצית הראשונה 2009 מסתכם ב- 135 מיליון שקל לעומת רווח של 69 מיליון שקל במחצית המקבילה. בשל שיטת הרישום החשבונאית בחברות הביטוח, חלק מהרווחים או ההפסדים של החברות משפיעים על ההון העצמי של החברה ולא על דו"ח הרווח והפסד. אם מצרפים את הרווחים שנזקפים להון העצמי של הפניקס לרווח הנקי שלה, הרווח הכולל של הפניקס במחצית הראשונה 2009 הוא 330 מיליון שקל לעומת 27 מיליון שקל במחצית הקודמת.

הסיבה העיקרית לרווחים שמציגה הפניקס היא רווחים מהשקעות בתיק ההשקעות העצמי של החברה (הנוסטרו) תודות לעליות בבורסה.

היחלשות בגיוסים בביטוחי החיים

בתחום ביטוח החיים רושמת הפניקס רווח של 11 מיליון שקל ביחס להפסד של מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה ברווחים נובעת מעלייה בהכנסות מהשקעות, אך בפרמטרים העסקיים מציגה הפניקס הרעה מתחום פעילות זה, שמתבטאת גם בירידה במכירות חדשות, גם בעלייה בביטולי פוליסות וגם בעלייה של 5.7% בפדיונות של פוליסות.

הפניקס עדיין לא החלה לגבות דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתתפות ברווחים כיוון שלא כיסתה על התשואה השלילית שהשיגה בשנת 2008. ה"בור" בדמי הניהול של הפניקס - הפסד תיאורטי בגין דמי הניהול שהפניקס לא תוכל לגבות עד שכיסוי התשואות השליליות - עומד בסוף הרבעון השני על 370 מיליון שקל.

במגזר הביטוח הכללי הציגה הפניקס גידול של 6.7% בפרמיות שגבתה במחצית הראשונה ביחס למחצית המקבילה. ברבעון השני של 2009 הסתכם הרווח בכ- 41.6 מיליון שקל בהשוואה לכ-4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זאת בעיקר עקב שיפור בהכנסות מהשקעות ושיפור בתוצאות הביטוחיות. במגזר ביטוחי הביאות, רשמה הפניקס רווח של 45 מיליון שקל ברבעון השני 2009 בהשוואה לכ-28 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח נובע בעיקר משיפור ברווחיות בביטוחי הפרט והקולקטיב של סיעוד ובריאות כתוצאה מגידול בהכנסות מהשקעות וירידה בשיעור התביעות.

אקסלנס הניבה לפניקס הכנסות של כ-30 מיליון שקל בחציון הראשון 2009 אם כי ברבעון השני 2009, הפניקס רשמה הפסד מאחזקותיה באקסלנס.

לדברי אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, "במחצית הראשונה של השנה הצליחה החברה להתמודד עם מספר משימות עיקריות - השלמת עסקת הרכישה של גרעין השליטה באקסלנס, המשך תהליכי ההתייעלות, הגברת כושר התחרות ושיפור יכולת ניהול ההשקעות. כל אלו הינם יעדים טקטיים אשר הנהלת החברה שמה לעצמה על מנת ליצור מובילות בולטת בשוק הביטוח והפיננסים בישראל. בכוונתנו להמשיך ולפעול להגשמת יעדים אלו".

לפידות ציין כי "השיפור במגזר הפיננסי ובשוקי ההון באים לידי ביטוי בתוצאות הכספיות כמו גם הגידול בפעילות בכל אחד מאפיקי הפעילות של החברה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully