פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מסתמן: החייל שגרם למות חברו יואשם בהריגה

   הפרקליטות הצבאית תגיש היום כתב אישום חמור נגד החייל שירה בלוחם גולני אור חדד וגרם למותו. בניגוד להערכות קודמות, נראה כי היורה יואשם בהריגה ולא בגרימת מוות ברשלנות

   בבית הדין הצבאי בחיפה יוגש היום (ראשון) כתב אישום חמור נגד החייל שחשוד בגרימת מותו של לוחם חטיבת גולני אור חדד מבית דגן, שנהרג לפני מספר שבועות בבסיס אימונים ברמת הגולן. החייל היורה, חברו של חדד לגדוד 51 בחטיבה, יואשם ככל הנראה בהריגה וזאת בניגוד להערכות קודמות, שדיברו על אשמה בעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

   במשטרה הצבאית חושדים כי הלוחם שביצע את הירי וחברו שהו במרחק של כ-25 מטרים מחדד, כשאחד מהם הציב בפני חברו אתגר להשתמש בכוונת האופטית המכונה "טריג'יקון". מדובר בכוונת שמגדילה פי כמה את האובייקט ומאפשרת ליורה לדעת מרחק משוער אל המטרה. הלוחם שרצה להראות לחברו את יכולותיו, הרים את נשקו וכיוון אותו אל גבו של חדד ואז לחץ על ההדק. כתוצאה מכך נפלט כדור שפגע בגבו של חדד והביא למותו.

   "במידה והחשד נכון, אין מדובר במשחק בנשק אלא אולי ברשלנות, אמר פרקליטו של החיייל, עו"ד אהרון שליין, לפני שנודע על הגשת כתב האישום. "ניסו לצייר את הירי כמשחק בנשק לשם המשחק. בכל אופן, אנו ממתינים למיצוי החקירה על ידי מצ"ח וכשחומרי החקירה יגיעו לידינו, נביע את עמדתנו".

   לדברי עו"ד שליין, הלוחם שרוי במצב נפשי קשה מאוד. "הוא עדיין בהלם ולא מצליח לעכל את התוצאות הקשות. ליבו עם משפחתו של חדד שנושאת באבל הכבד, וצריך לזכור שגם הוא חלק מהסיפור הטרגי הזה. הוא מבין שאת האירוע הקשה הזה הוא יצטרך לשאת לשארית חייו".