אילן בן דב קונה את פרטנר

בנק לאומי ירכוש 5% מפרטנר

לבן דב יש פרטנר: בנק לאומי ירכוש 5% מהחברה תמורת 515 מיליון שקל ויהנה מתנאים דומים. גם כלל ביטוח של דנקנר בדרך להצטרף לעסקה

שרון שפורר

בנק לאומי מצטרף לעסקת פרטנר. הבנק החליט בסוף השבוע כי ירכוש 5% מפרטנר ב-515 מיליון שקל במסגרת העסקה בה ירכוש בן דב את השליטה בחברה.

המשמעות היא כי בן דב ייוותר עם 46% מפרטנר, במקום 51% כפי שנחתם בהסכם לפני כשבוע וחצי. לאומי יקבל את אותם התנאים שניתנו לבן דב בעסקה, כלומר מחיר של 17.5 דולר למניה וכן גם את מימון המוכר מהאצ'יסון. בן דב יממן חלק מהעסקה באמצעות אשראי של 300 מיליון דולר מהאצ'יסון. המימון ניתן לו בתנאים שנחשבים בשוק לטובים, בריביות של בין 2%-4% - בשנה תלוי בהיקף השעבוד הראשון להאצ'יסון.

בן דב מבקש למכור אחוזים נוספים מפרטנר, לפי הערכות עד למכירת 15% - כך שייוותר לכל הפחות עם 36% מהמניות. בנק מזרחי עשוי גם הוא להצטרף להשקעה בחברת הסלולר.

מלבד ההשקעה בפרטנר, לאומי ומזרחי צפויים לממן את העסקה לבן דב. אם בן דב ימכור 15% מהמניות מדובר יהיה במימון של כ-30% מההיקף הכולל - 5.3 מיליארד שקל. לאומי צפוי להיות המממן המוביל ולקחת חלק של 65% במימון, ומזרחי את היתר - 35% מהמימון שיידרש.

ל-TheMarker נודע כי גופים נוספים המתעניינים בהצטרפות להשקעה בעסקה הם חברות הביטוח מגדל וכלל. כלל ביטוח שייכת לקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, שהינה גם בעלת השליטה בסלקום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully