וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים

יעל חלק

18.8.2009 / 19:02

המשקיעים בוול סטריט מתעקשים לשמור על אופטימיות הערב, על אף נתוני המקרו השליליים שהתפרסמו היום. הדאו ג'ונס עולה בכאחוז והנאסד"ק רושם עלייה דומה

בשעה זו המסחר מתנהל במגמה חיובית: דאו ג’ונס עולה ב-0.8%; נאסד"ק מוסיף 1% ו-S&P 500 מתחזק ב-0.8%. בשוק הסולידי, נרשמות עליות ומחירי איגרות החוב של ארה"ב ל-10 שנים יורדים ב-0.008% לרמה של 3.483%.

למרות האווירה האופטימית שנרשמת כעת בשוק המניות האמריקאי, נראה כי החששות עדיין לא תמו. להערכתו של אלן גרינספאן, יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר, לכלכלת ארה"ב צפויים שני רבעונים חזקים של צמיחה בסיום 2009, אולם ההתאוששות לא תחזיק מעמד עד השנה הבאה.

את ההתאוששות במחצית השנייה של השנה נימק גרינספאן בין השאר בעליות בשוקי המניות מאז חודש מארס. "התאוששות שוקי המניות תסייע לחברות להשיג מקורות מימון זמינים יותר ותביא גם את משקי הבית להתאוששות", אמר גרינספאן. "העליות בשוקי המניות בארה"ב, ויותר מכך בשאר העולם, מהוות בולם זעזועים חשוב נגד החובות. התכווצות מרווחי הריבית ברחבי העולם היתה תמריץ פיסקלי גדול יותר מכפי שמישהו שיער", הוסיף.

מדד המחירים ליצרן בארה"ב ירד ב-0.9% בחודש יולי לעומת חודש יוני בשל הירידה במחירי האנרגיה והמזון. אנליסטים ציפו לירידה של 1% במדד המחירים ליצרן. לעומת חודש יולי 2008, ירד מדד המחירים ליצרן בשיעור שיא של 6.8%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, ירד ב-0.1% בחודש יולי לעומת חודש יוני. אנליסטים ציפו לעלייה של 0.1% במדד. לעומת חודש יולי 2008 עלה המדד ב-2.6%.

בנוסף לכך, הערב התפרסם נתון מספר התחלות הבנייה בארה"ב התפרסם הערב, וגם הוא לא סיפק נחת למשקיעים: ביולי נרשמה ירידה של 1%, והנתון עמד על שיעור שנתי של 581 אלף בתים. זוהי הירידה הראשונה במספר התחלות הבנייה בארה"ב זה שלושה חודשים. מספר אישורי הבניה, סימן לבניה עתידית, ירד ב-1.8% ביולי לעומת חודש יוני, ועמד על שיעור שנתי של 560 אלף.

מניית אפל מתחזקת בשעה זו על רקע הודעתה של המשווקת הקנדית הבלעדית של מכשיר ה-iPhone 3GS כי מלאי המכשירים שברשותה אזל על רקע דרישה גבוהה למכשיר. הדרישה העולמית למכשיר הטלפון הסלולרי של החברה עלתה על התחזיות המוקדמות של אפל. גולדמן סאקס העלה את המלצתו ל-HSBC אחזקות מ"נייטרלי" ל"קניה". בגולדמן סאקס מעריכים כי ההפסד של המחלקה הפיננסית יסתכם ב-9.4 מיליארד דולר בין השנים 2009-2012. זהו שיפור ביחס לתחזית הקודמת שצפתה הפסדים בהיקף של 17.6 מיליארד דולר. מניית גולדמן סאקס עצמה נהנת הערב מהתחזקות, עקב העלאת המלצה מ"נייטרלי" ל"קניה" בידי Pali International.

עונת הדו"חות טרם הסתיימה והיום דיווחה לואוס, קמעונית "עשה זאת בעצמך" לבית השנייה בגודלה בארה"ב, כי רשמה ירידה של 19% ברווחיה ברבעון השני של 2009 בעקבות מכירות חלשות מהצפוי. רווחי לואוס הסתכמו ב-759 מיליון דולר או 51 סנט למניה ברבעון השני של 2009. הכנסות החברה ירדו ב-5% והסתכמו ב-13.84 מיליארד דולר. אנליסטים צפו לרווח של 54 סנט למניה ולהכנסות של 14.35 מיליארד דולר, לפי אי.פי.

הבנק המסחרי CIT מתחזק

גם הום דיפו, הרשת הגדולה בעולם לחנויות עשה זאת בעצמך, פרסמה את דו"חותיה והודיעה על רווחים טובים מהצפוי ברבעון השני של שנת הכספים.הום דיפו דיווחה על ירידה של 7% ברווחיה ברבעון השני של שנת הכספים של החברה ל-1.12 מיליארד דולר, או 66 סנט למניה, לעומת רווח של 1.2 מיליארד דולר או 71 סנט למניה ברבעון המקביל שנה קודם לכן.

טרגט, קמעונאית המוצרים המוזלים השנייה בגודלה בארה"ב, מתחזקת הערב לאחר שדיווחה על רווח של 79 סנט למניה ברבעון השני, ובכך התעלתה ב-19% מעל תחזיות האנליסטים.

הבנק המסחרי CIT, שמנסה להמנע מפשיטת רגל בחודשים האחרונים, מתחזק במהלך המסחר הערב על רקע הדו"חות הכספיים שפרסם אמש- ההפסד הנקי של הבנק ברבעון השני הצטמצם ל-1.62 מיליארד דולר או 4.30 דולרים למניה לעומת הפסד של 2.07 מיליארד דולר או 7.88 דולרים למניה בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

ועוד בגזרת הדו"חות: סטארלימס, המתמחה בתוכנות לניהול מידע במעבדות, פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון השני והצליחה להראות צמיחה למרות ההאטה הכלכלית העולמית. החברה סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של כ-6.9 מיליון דולר לעומת הכנסות של 6.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 11.7%. בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי ברבעון השני ב-1.6 מיליון דולר או 19 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 795 אלף דולר או 9 סנט למניה.

בין המניות הישראליות שמושכות את תשומת לב המשקיעים הערב: טאואר וג'אז חתמו על הסכם עם אג'ילנט (Agilent) לפיתוח רכיבי תדרים גבוהים משופרים מבוססי טכנולוגיית סיליקון-גרמניום (SiGe) שיחליפו את רכיבי הגאליום-ארסניד (GaAs) הקיימים כיום בשווקי הרדארים והטלפונים הסלולריים.מכירות שוק התדרים הגבוהים צפויות לגדול מ-400 מיליון דולר בשנת 2009 ליותר מ-750 מיליון דולר בשנת 2012 - קצב שנתי של יותר מ-23%.

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 17 מיליון יורו לאספקת מערכות קשר למשרד הביטחון של פינלנד. המערכות מיועדות לשימוש הדרגים הלוחמים ומאופיינות ביכולות העברת דיבור ונתונים בקצב גבוה. המערכות יסופקו ללקוח בין השנים 2010-2012.

סלקום נסחרת הערב על רקע דו"חותיה הכספיים לרבעון השני - אותם פירסמה החברה אתמול. הכנסות החברה צמחו ב-0.5% ל-1.6 מיליארד שקל. הכנסות החברה משירותים (ללא הכנסות מכירת מכשירים) צמחו בשיעור של 0.7% ל-1.42 מיליארד שקל. הרווח הנקי של סלקום צמח ב-15% לתוצאה של 277 מיליון שקל.

כפרית, שבשליטת קיבוץ כפר עזה, השלימה רכישת 51% מחברת סילון קומפאונד הקנדית, העוסקת בייצור חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק בצפון אמריקה. תמורת הרכישה תשלם כפרית כ-2 מיליון דולר קנדיים. כפרית, העוסקת בייצור של תערובות ותרכיזים המשמשים כחומר גלם בתעשיית הפלסטיק, פירסמה היום את דו"חותיה לרבעון השני בהם הציגה עלייה של 20% ברווח הנקי ל-6 מיליון שקל.

  • עוד באותו נושא:
  • וול סטריט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully