אישום נגד האם: "מסכת של התעללות והרעבה"

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד האם מירושלים בגין הרעבת בנה בן השלוש. האם מואשמת "בהתעללות בחסר ישע"

  • האם המרעיבה
עדי שמחוביץ
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד האם החשודה בהרעבת בנה בן השלוש בבית המשפט המחוזי בירושלים. האם המרעיבה הואשמה "בהתעללות בחסר ישע". כתב האישום החמור חושף מסכת ארוכה של התעללות מצד האם בבנה וניסיונות חוזרים ונשנים להונות את אנשי הצוות הרפואי. מכתב האישום עולה כי במהלך התקופה שבין פברואר 2008 ליולי 2009 נהגה הנאשמת להתלונן בפני אנשי הצוות הרפואי שטיפלו בבנה בבתי החולים הדסה הר הצופים והדסה עין כרם כי הוא סובל מהתופעות שלהלן: חום גבוה, קשיי עיכול, הקאות, כאבי בטן ופגיעות בעור.

כמו כן, נהגה האם למסור לאנשי הצוות הרפואי נתונים כוזבים אודות תופעות אלה ולעתים אף לגרום להן והכל תוך הונאת אנשי הצוות הרפואי, שקיבלו, עקב כך, שורה ארוכה של החלטות שגויות בעניין הטיפול בילד. בעקבות אותם דיווחים אושפז הבן בבתי חולים לתקופות ארוכות, קיבל טיפול רפואי מיותר, מכאיב ומסוכן שכלל בין היתר – מתן תרופות, הזנה באמצעים חודרניים שונים (זונדה המוחדרת לקיבה דרך האף, והזנה באמצעים חודרניים שונים.

האם לא הסתפקה בכך והיא אף נהגה לחבל בטיפול התזונתי שקיבל בנה באשפוזיו השונים באמצעות מסירת דיווחים כוזבים על הקאות וכאבי בטן מהם סבל. בנוסף, נהגה הנאשמת לנתק את בנה מאמצעי הזנה ועירוי שונים (אינפוזיה, זונדה, וצינור הזנה ישירה לקיבה- PEG) אליהם חובר במהלך אשפוזיו, כל זאת כדי למנוע את הזנתו של בנה וכן כדי ליצור מצג שווא בפני הצוות הרפואי לפיו הוא סובל מחוסר יכולת לעכל מזון בכל דרך ואשפוזו בבית חולים הכרחי.

כשירה לעמוד לדין

כמו כן נהגה האם לחבל בגופו של בנה בכך ששפשפה את עורו בחוזקה וכן בדרכים נוספות וגרמה לפגיעות בו. באחד ממקרים אלו, נטלה הנאשמת פיז'מה עם כפתורי מתכת, שפשפה באמצעותה את גופו של בנה וגרמה לפציעת עורו ולכאב רב.

בתחילה העריכו חוקרי המשטרה כי האם סובלת מתסמונת מינכהואזן אולם בשבוע שעבר קבע הפסיכיאטר יעקב וייל כי "האם המרעיבה" מירושלים לא מסכנת את ילדיה, והיא כשירה לעמוד לדין. וייל, שמונה לערוך לאם את בדיקת הכשירות, קבע גם כי האם אינה סובלת מתסמונת "מינכהאוזן באמצעות שליח". מאוחר יותר חזר בו וייל מהצהרתו, והצהיר כי הדברים "זקוקים לבדיקה נוספת".

בתחילת השבוע הגיעה האם לחקירת המשטרה, לאחר שבשבוע שעבר לא התייצבה למועד החקירה שנקבע לה בתואנה כי "לא חשה בטוב". האם שוחררה למעצר בית, לאחר שלפני עשרה ימים דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את הערעור שהגישה הפרקליטות. טרם החלטתו ציין השופט, רפי כרמל כי הוא לא רואה כל סכנה לילדיה של האישה כל עוד הם בליווי מבוגר.

כרמל הוסיף כי "לא ייתכן שהאם תטביע את ילדיה באמבטיה" והביע דעתו כי "התיק יצא מכל פרופורציה".ביום שישי האחרון שוחרר בנה של "האם המרעיבה" מבית החולים בו היה מאושפז. מבית החולים נמסר כי מצבו הבריאות של הילד תקין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully