המשטרה היתה במועדון בעת הירי בחלפון

בניגוד לטענתה הקודמת של המשטרה כי הוזעקה למועדון בעקבות הירי בכדורגלן העבר פליקס חלפון עולה מהחלטת השופט כי השוטרים היו במועדון כבר בעת הירי

  • פליקס חלפון
איילה חננאל

בעת הירי במועדון בליל חמישי האחרון, בו נפצע כדורגלן העבר פליקס חלפון כבר נכח, כך נראה, צוות שוטרים במקום. השוטרים הגיעו למקום בעקבות התפתחות קטטה בחזית המועדון. בעת שהשוטרים ניסו לעצור את הקטטה שמע אחד מהם מטח יריות מטרים ספורים מהמקום בו עמדו. כאשר מיהרו השוטרים לבדוק את מקור הירי נמצא חלפון שוכב פצוע על הרצפה, סמוך לכניסה למועדון.

העובדות נחשפו בהארכת מעצרם של החשודים בירי ביום שישי. בתיאור עובדות האירוע ציין השופט דן מור כי "בשעה 03:40 התרחשה קטטה בחזית מועדון - שוטר שהגיע למקום שמע ירי ומצא את חלפון מתבוסס בדמו". זאת בניגוד לטענתה הקודמת של המשטרה, לפיה בשעה הנקובה התקבל הדיווח הראשוני במשטרה על הקטטה ורק לאחר מכן הגיעו השוטרים למקום. עוד נטען ע"י המשטרה בתחילה, כי את חלפון הפצוע איתרו הפרמדיקים של מד"ט שהוזעקו אף הם למקום, ולא השוטרים.

"אוזלת המשטרה התגלתה שוב"

כדורגלן העבר פליקס חלפון נורה ביום חמישי בלילה בכניסה למועדון "ארנה" ברחוב הרכבת בתל אביב. זכי הלר, הדובר המבצעי במד"א מסר לוואלה! חדשות כי צוות מד"א - דן שהגיע למקום מצא את חלפון שרוע על הרצפה כשהוא סובל מפציעה בירך. הוא פונה לבית החולים איכילוב כשהוא מונשם ומצבו קשה. כוח המשטרה במקום החל לבחון את צילומי מצלמות האבטחה במועדונים הסמוכים כדי לבדוק אם האירוע צולם בהן.

דוברות משטרת מחוז ת"א מסרה בתגובה: "שוטרים שהיו באזור בפעילות מבצעית קיבלו דיווח על קטטה וזמן קצר לאחר מכן נשמעו יריות. תגובתם המהירה של השוטרים היא שהביאה לאיתורם המהיר של החשודים ולביצוע המעצר".

עו"ד גיא פרידמן, המייצג את שני האחים החשודים בירי ומכחישים את מעורבותם בתקרית, מסר בתגובה: "אוזלת ידה של המשטרה מתגלה פעם אחר פעם וסביר להניח שאם היא הייתה פועלת כנדרש וכמצופה ממנה, אזי אותו יורה שאינו אחד ממרשיי, היה נתפס כבר באירוע וברור כי מעצרם של מרשיי לא היה בא לעולם".

לטענת המשטרה, שני האחים שנעצרו בחשד לביצוע הירי מוכרים לה ואף מוגדרים על ידה כ"חברים בארגון פשע". האח הגדול מבין השניים ריצה לאחרונה מאסר בגין עבירות הקשורות לאמצעי לחימה ולפני כחמש שנים נעצר על ידי חוקרי היחידה המשטרתית המרכזית בחשד שהחזיק טיל לאו מאולתר. אמש נעצר חשוד נוסף, תושב תל אביב בן 21, בחשד למעורבות בירי לעבר חלפון. הוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully