"הנשיא אובמה גזען ושונא לבנים"

הנשיא האמריקאי כינה את מעצר חברו, פרופסור שחור מהרווארד, כמעשה טיפשי. מנחה ברשת "פוקס" החליט לכנות בעקבות כך את אובמה כ"גזען ובעל שנאה מושרשת ללבנים"

  • ברק אובמה
  • גלן בק
טלי גולדשטין

מנחה תוכנית אקטואליה ברשת "פוקס", הידוע בדעותיו הימניות, כינה את נשיא ארצות הברית ברק אובמה "גזען" במהלך שידור חי. גלן בק, מנחה "התוכנית של גלן בק", אמר בראיון חי בתוכנית "פוקס וחברים", כי לנשיא אובמה יש בעיה רצינית עם אנשים לבנים. עוד אמר בק כי אובמה חשף את עצמו כאדם "בעל שנאה עמוקה ללבנים או לתרבות הלבנה".

האמירה מעוררת המחלוקת של בק נאמרה בעקבות דיון על תגובת הנשיא למעצרו של ידידו והפרופסור מהרווארד הנרי לואיס גייטס הבן. האירוע כולו החל כמו תקרית לא נעימה: דייר מקיימברידג' לא הצליח לפתוח את הדלת התקועה של ביתו וניסה לפרוץ אותה בכוח. ה"פורץ " היה גייטס, ששב לביתו מחו"ל ולא הצליח לפתוח את דלת הכניסה שלו. השוטר קראולי קיבל תלונה מאחד השכנים על מה שנראה כניסיון פריצה, ויצא לשטח. כשניגשו השוטרים לגייטס, טוענים במשטרה, הוא התייחס אליהם בגסות. והדבר הוביל למעצר מיותר של האזרח גייטס, שהואשם בהתפרעות. על פני השטח, טעות נפוצה של המשטרה אלא שהדבר מסובך יותר. השוטר קראולי הוא אדם לבן והעצור גייטס הוא אדם שחור, מרצה להיסטוריה של האפרו-אמריקאים, ובמקרה גם ידידו של הנשיא.

הנשיא אובמה אמר שהשוטר שעצר את גייטס פעל בטיפשות, ואף קשר את המקרה לשורה של מעצרים גזעניים בהיסטוריה האמריקאית. אובמה הודה שאינו מכיר את כל פרטי המקרה, אך ציין ששחורים ובני מיעוטים אחרים בארצו נבדקים לעיתים קרובות יותר על ידי כוחות המשטרה במדינה. אמירה זו, כמובן, מיד עוררה סערה בארה"ב והנשיא חזר בו מהדברים והציע "סולחה" לכל הצדדים המעורבים – ערב בירה בבית הלבן.

רשת "פוקס" התנערה מאמירותיו של המנחה בק. ביל שיין, סגן נשיא חטיבת התוכניות ב"פוקס ניוז", אמר: "בק הביע את דעתו האישית שאינה מייצגת את הרשת. יש לו את החופש להביע את דעתו". בק, בנוסף בעל תוכנית רדיו וסופר מצליח, הפך ללהיט מיידי בקרב צופי רשת "פוקס" השמרניים כשעבר לעבוד בה בינואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully