דיווח: צבא לבנון העלה כוננות בגבול

על פי סוכנות הידיעות הלבנונית, צבא לבנון ויוניפי"ל העלו את הכוננות באזור כפר שובא לנוכח טנקים ישראליים שהוצבו מול הגבול. אשכנזי הבוקר: "אין רוחות מלחמה בגבול הצפון"

28/07/2009

סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה כי צה"ל הציב הבוקר (שלישי) ארבעה טנקי מרכבה במרחק של 100 מטר משער "חסן קסב" שליד כפר שובא. בנוסף דווח כי לנוכח זאת, צבא לבנון וכוח יוניפי"ל הכריזו על העלאת הכוננות באותו אזור. הסוכנות דיווחה עוד כי שישה מטוסי קרב ישראלים נצפו חגים באזור כפר שובא, ומשם טסו לאזור חצבייה, הבקעה המערבית, תופאח, ומרג'עיון. מדובר צה"ל נמסר כי "כי אין כל פעילות חריגה בגבול הצפון".

הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי התייחס הבוקר למצב בגבול הצפון. לדבריו, "אנו עוקבים בדריכות אחר הנעשה בגבול הצפון. ככלל, שורר שם שקט, ואני לא מודע לקיום רוחות מלחמה באזור". במהלך ביקור בבסיס הקליטה והמיון בתל-השומר. לרגל גיוס לחטיבת כפיר ציין אשכנזי, כי "ראינו בשבוע שעבר פיצוץ בדרום לבנון – דבר שמוכיח את טענותינו שחיזבאללה מחזיק אמצעי לחימה בשטחים בנויים בדרום לבנון. אנו רואים זאת בחומרה, והדבר נמצא בטיפול יוניפי"ל וממשלת לבנון".

ואילו שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר בקצרה למצב בלבנון ואמר: "אני חושב שיש לחיזבאללה סיבות טובות לא לחמם את הגבול".

לפני כשבועיים אירע פיצוץ במחסן תחמושת בדרום לבנון. פקחי יוניפי"ל שהגיעו לחקור את האירוע הותקפו בידי מקומיים. במהלך דיון מיוחד של מועצת הביטחון של האו"ם בנושא, אמר מפקד כוחות השלום של האו"ם, אלן לה רואה, כי חיזבאללה תיחזק באופן שוטף את האתר שבו התפוצץ המחסן. בלבנון נטען מנגד, כי היה מדובר בתחמושת ישראלית שהתפוצצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully