היום: האם האחים אברג'יל יוסגרו לארה"ב?

שנה לאחר שארה"ב ביקשה מישראל את הסגרתם של יצחק ומאיר אברג'יל ושלושה מאנשיהם יקבע היום ביהמ"ש האם האחים אכן יוסגרו

עדי שמחוביץ
28/07/2009

בית המשפט המחוזי בירושלים יקבע היום (שלישי) האם יוסגרו האחים יצחק ומאיר אברג'יל לידי רשויות החוק בארצות הברית. לפני כשנה ביקשה ארצות הברית מישראל את הסגרתם של יצחק ומאיר אברג'יל ושלושה מאנשיהם, זאת בעקבות כתב אישום שהוגש נגד החמישה חודש קודם לכן בארצות הברית. כחודשיים לאחר מכן, הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה להכריז על החמישה כברי הסגרה.

במסגרת הבקשה נחשפו העבירות החמורות בהם מואשמים החמישה. על פי בקשת ההסגרה, כתב האישום הינו פרי חקירה מקיפה שניהלו הרשויות בארצות הברית במשך כשש שנים. העבירות המיוחסות לחמישה כוללות עבירות של הלבנת הון, סחיטה באיומים, סחר בסמים, רצח והשתייכות לארגון פשיעה.

בבקשת הסגרתו של יצחק אברג'יל נכתב: "מחומר הראיות עולה בבירור כי יצחק אברג'יל עמד בראש פירמידת ארגוני פשיעה. למרות שמעשי העבירה אליהם מתייחסת בקשת ההסגרה בוצעו בפועל בעיקר על ידי אחרים (רובם כפופים ליצחק אברג'יל במסגרת ארגון הפשיעה שלו), חומר הראיות בתיק מלמד על כך שהוא בעצמו היה מעורב בשלבים מכריעים של העבירות, והוא היה בעל הסמכות כלפי יתר הנאשמים".

כדוגמה, מביאה הפרקליטות את פרשת רציחתו של סוחר הסמים סמי אטיאס, שהיה קשור לארגון של האחים אברג'יל. על פי העתירה ביקש משה מלול, אחד הנאשמים, לרצוח את אטיאס: "מלול פנה ליצחק אברג'יל על מנת לבקש את רשותו ואישורו לביצוע הרצח. אברג'יל נתן את רשותו ואף הציע עזרה". אחיו, שמלול, יוחאי הינו עד מרכזי בפרשה.

עו"ד שרון נהרי, סנגורם של יצחק ומאיר אברג'יל אמר לוואלה! חדשות: "אנו מאמינים שבית המשפט יאזור אומץ ויקבע כי הם אינם ברי הסגרה" עו"ד אבי עמירם ואיילת אפיק-חכמון, סנגוריו של מאיר הוסיפו, כי "התשתית הראייתית שהונחה בפני בית המשפט הינה רעועה לחלוטין ואינה מצדיקה אפילו מעצר לא כל שכן הסגרה". לדבריהם, אף אחד מגורמי החקירה במשטרת ישראל לא סבר שיש בחומרי החקירה הללו משום בסיס להזמנת מאיר לחקירה בעבר. בית המשפט צריך להתייחס למהות הבקשה שהיא ריקה מתוכן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully