פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   העליון דחה בקשת ההתפטרות של פרקליטי קצב

   ערעורם של סנגורי הנשיא לשעבר נדחה שוב לאחר שפנייתם למחוזי נדחתה אף היא. עו"ד פלדמן: "איני רואה עצמי אומר לנאשם שאינני יכול להופיע בתיק כי תיק קצב עדיף"

   בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את ערעורם של פרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, לאפשר להם להשתחרר מייצוגו. ביוני הגישו סנגוריו של קצב, אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא, בקשה דומה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשל קביעת ראש הרכב השופטים, השופט ג'ורג' קרא, כי הדיונים במשפט ינוהלו בתדירות של ארבעה ימים בשבוע. הרכב השופטים דחה את בקשתם, והם ערערו לבית המשפט העליון.

   בדיון שנערך לפני כשבועיים בבית המשפט העליון אמר פלדמן כי בקשת ההתפטרות לא הוגשה על רקע רצונם להפסיק לייצג את קצב, אלא בשל העובדה שבית המשפט לא מאפשר להם לייצגו בייצוג הולם. פלדמן הוסיף כי תדירות הדיונים במשפט קצב לא מאפשר לו לייצג נאשמים אחרים להם התחייב, וכי לקוחות מאיימים עליו מכיוון שאין לו פנאי לטפל בענייניהם: "איני רואה עצמי אומר לנאשם שאינני יכול להופיע בתיק כי עדיף תיקו של משה קצב".

   אמיר אמר לבית המשפט כי לא מדובר בבקשה שמטרתה לעכב את הדיון: "יש אינטרס עליון למר קצב להתחיל את ההליך הזה ולסיים אותו במהירות האפשרית, זה עינוי דין ונפש". אמיר הוסיף כי אם יש להאשים את הפרקליטות שהתמהמה בהגשת כתב האישום: "קיבלנו הזמנה בדואר לבוא להקראה ביום ה-14 למאי ותוך שישה שבועות אנו אמורים להיות ערוכים. למדינה לקח שנה ולהם לא אמרו שמרחו את הזמן".

   לאחר הדיון אמרה עו"ד תמר בורנשטיין מפרקליטות המדינה לסנגורים: "אתם בוכים על שאינכם יכולים לראות את המשפחה והילדים, אך לקחתם את הייצוג של דודו טופז ואתם מתראיינים תחת כל כלי תקשורת". אמיר, המייצג את טופז, אמר בתגובה לדבריה כי היא "חצופה" ואם לא תתנצל הוא ישקול את צעדיו.