אבו מאזן: "חמאס מנהל מו"מ עקר על שליט"

יו"ר הרשות הפלסטינית אמר בראיון טלוויזיוני כי המו"מ שחמאס מנהל בנוגע לשליט גובה רק קורבנות נוספים. בנוסף רמז כי יחדש את המו"מ עם ישראל, אם ארה"ב תלחץ בנושא ההתנחלויות

ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים
06/07/2009

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס הערב (שני) למו"מ המתגבש בנוגע לחייל החטוף גלעד שליט. לדבריו, חמאס מנהל את המגעים לגיבוש עסקת שליט בצורה עקרה, שמביאה רק לקורבנות פלסטינים נוספים.

בראיון לערוץ הטלוויזיה החדש של ארגון פתח, "אל-פלסטיניה", רמז אבו מאזן כי הרשות מוכנה לחדש את המשא ומתן עם ישראל, אם ארצות הברית תפעיל על ישראל לחץ להפסיק את הבנייה בהתנחלויות ולהסכים להקמת מדינה פלסטינית.

אבו מאזן הוסיף כי "לא יושג פתרון עם ישראל לפני שישוחררו האסירים מבתי הכלא הישראלים". לדבריו, "דרשנו מישראל ואנחנו ממשיכים לדרוש ממנה לשחרר את כל האסירים הפלסטינים מבתי הכלא". אבו מאזן הוסיף כי הלחצים הפלסטינים על ישראל הובילו לשחרורו של יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, ד"ר עזיז דוויכ, ששוחרר לפני כשבוע מבית הכלא. "דרשנו לשחרר את דוויכ כפי שדרשנו לשחרר את מרוואן ברגותי ואסירים נוספים", ציין.

בתוך כך אמר אבו מאזן כי הוא מוכן לדון "בראש פתוח" בכל הסוגיות העומדות על הפרק במשא ומתן בהתאם להחלטות האו"ם.

אבו מאזן התייחס לטענות חמאס על כך שמנגנוני הביטחון של הרשות עוצרים את פעילי הארגון בגלל השתייכותם אליו ואמר כי "אין בבתי הכלא של הרשות אסירים פוליטיים. אם מישהו נעצר זה כי הוא הלבין כספים, התעסק בנשק או בחומרי נפץ או בשל בעיות ביטחוניות". אבו מאזן הוסיף כי "ההוכחה לכך היא שאנחנו משחררים אנשים אם אנחנו לא מוצאים שום ראיות כנגדם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully