מתנחלים: "אלוף פיקוד המרכז זייף מסמך צבאי"

מתנחלים ממעלה רחבעם טוענים כי האלוף גדי שמני זייף צו המגדיר את המאחז שלהם כלא-חוקי. לדבריהם, תחילה לא הופיעה חתימתו על הצו, אך היא צורפה בדיעבד. צה"ל: "הטענות הן סילוף העובדות"

יהושע בריינר
06/07/2009

תושבי המאחז הבלתי חוקי מעלה רחבעם שבגוש עציון העלו היום (שני) טענה לפיה אלוף פיקוד מרכז, גדי שמני, זייף צו תיחום שניתן למאחז. צו תיחום מגדיר את המאחז כלא-חוקי ומאפשר למעשה לפנותו בכוח. לטענתם, הזיוף בוצע על ידי כך שהשניים הוסיפו את חתימתו של שמני למסמך רק לאחר שהתברר כי הצו המקורי חסר את חתימתו של האלוף.

ממסמכים שהגיעו לידי וואלה! חדשות עולה כי ב-19 למאי הודבקו על מבנים במעלה רחבעם צווי תיחום, אלא שבמפה המצורפת לצווים, במקום בו אמור לחתום האלוף שמני המאשר את הצווים, לא נראית חתימתו, מה שהופך את הצווים ללא תקפים מבחינה חוקית.

בעקבות כך דרשו המתנחלים את ביטול הצו. במכתב שכתבו המתנחלים למנהל האזרחי, שטחו את טענותיהם, אך במכתב התגובה שנשלח על ידי ראש מדור פנים בלשכת היועץ המשפטי באוגדת איו"ש, רס"ן וולדי בורודובסקי, נדחתה הטענה לפיה לא הייתה חתימת האלוף על גבי המפה, זאת על אף שבמסמך המקורי נעדרת בבירור חתימתו של שמני.

על מנת להוכיח את טענותיו, הוסיף בורדובסקי העתק מצולם של המפה ובו נראית לפתע חתימת האלוף. לדברי רס"ן בורודובסקי, "מפקד כוחות צה"ל באיו"ש חתום על המפה הנלווית להכרזת ההארכה". במכתב אחר כתב בורודובסקי כי "כנראה שלא לא הצלחת להבחין בחתימה".

במכתב תלונה שהעבירו המתנחלים לפרקליט הצבאי הראשי, באמצעות עו"ד עמוס פריד, טענו כי האלוף הוסיף את חתימתו להעתק המצולם, ובכך זייף מסמכים צבאיים. "צריך להעמיד את האלוף ואת היועץ המשפטי על עבירות חמורות", אמר מזכיר המאחז דרורי בר לבב. לדבריו, "לזייף מסמכים צבאיים ואחר כך לשקר על כך ולנסות לטייח את העובדות הן עבירות גרועות יותר ממה שעשה תא"ל משה (צ'יקו) תמיר. ההליך שהחל נגדנו הוא לא תקין ולא הוגן".

במידה שיתברר כי הצו המקורי אכן לא היה תקף, יצטרכו בפיקוד מרכז להוציא צווי תיחום חדשים, מה שיגרור מסכת משפטית ארוכה שתימשך מספר שנים. העונש על עבירה במסמכים צבאיים עלול להגיע לשלוש שנות מאסר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "הטענות המוצגות בכתבה הן בגדר סילוף העובדות. הצו נחתם על ידי אלוף הפיקוד מלכתחילה והופץ בחתימתו כפי שכבר הובהר לעורך דין הפונה".

לפניות לכתבנו הצבאי - joshjosh@walla.com

  • גדי שמני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully