חיל הים מונע מספינת סיוע להגיע לעזה

ספינה של פעילי זכויות אדם יצאה מקפריסין, כשעליה ציוד רפואי לתושבי הרצועה. משרד החוץ: כבר הודענו בעבר שלא נתיר כניסת ספינות

  • עזה
ניר יהב ויהושע בריינר

ספינה של חיל הים מונעת הבוקר (שלישי) מספינה שמבקשת לשבור את המצור על עזה להיכנס למים הטריטוריאליים של הרשות הפלסטינית. הספינה "רוח האנושיות" הפליגה אתמול מנמל לרנקה בקפריסין, כשעליה בין היתר ציוד רפואי ו-21 פעילי זכויות אדם והיתה אמורה להגיע היום לנמל עזה.

דובר משרד החוץ יגאל פלמור אמר בתגובה לוואלה! חדשות: "על פי הסכמים בינלאומיים, חיל הים הוא האחראי לביטחון ולסדר במים של עזה. כבר הודענו בעבר במספר הודעות רשמיות שלא תותר כניסת ספינות לנמל בעזה, ולכן אין לצפות שאם הם ינסו להיכנס בכוח הדבר יתאפשר להם. בנוסף, אנשי הספינה עברו על תקנות השיט כאשר הודיעו עם יציאתם כי פניהם לפורט סעיד, ובאמצע הדרך הם החלו לפנות לכיוון עזה".

על פי דיווח בכלי תקשורת פלסטיני, סביב הספינה, הנמצאת כ-60 ק"מ מחופי עזה, נמצאות חמש ספינות של חיל הים הישראלי. כמו כן מדווחים הפלסטינים כי חיל הים התקשר אל הספינה והזהיר את נוסעיה שלא יתקדמו לעבר חופי הרצועה.

אנג'לה גודפרי-גולדשטיין, מ"התנועה לשחרור עזה", הנמצאת בקשר טלפוני עם הספינה, מסרה לוואלה! חדשות, כי ככל הידוע לה, ספינות חיל הים מלוות את ספינת המחאה, אולם היא ממשיכה בדרכה לכיוון חופי הרצועה.

בין הפעילים שעל הספינה נמצאות גם כלת פרס נובל לשלום מ-1977, האירית מייריד מגוויר, וחברת הקונגרס האמריקאי לשעבר סינת'יה מקיני. הספינה נושאת שלושה טון ציון רפואי, מלט, וכן צעצועים ומשחקים לילדי הרצועה.

יו"ר הוועדה העממית לשבירת המצור על הרצועה, חבר המועצה המחוקקת ג'מאל אל-חודרי, קרא לקהילה הבינלאומית להתערב באופן מיידי להציל את הפעילים הנמצאים על ספינת המחאה. לדבריו, מדובר בהפלגה חוקית ולגיטימית וכי תגובתה של ישראל, לפיה בכוונתה לירות על הספינה אם תמשיך להפליג לכיוון עזה, איננה חוקית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully