הרשות: עצרנו חוליה שעמדה לפגוע בבכירים

בכיר ברשות חשף כי מנגנוני הביטחון עצרו חוליית חמאס שתיכננה לפגוע בבכירי הרשות בימים הקרובים. "הרשות הגיעה למסקנה כי חמאס אינו מוכן להגיע להסכם בקהיר"

אופק עיני

מזכ"ל משרדו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, טייב עבד אל-רחים, חשף אמש (שני) מידע שהתגלה במהלך חקירות של אנשים שנעצרו בימים האחרונים על ידי מנגנוני הביטחון של הרשות המציג כוונה של פעילי חמאס לפגוע בבכירי הרשות. על פי העולה מחקירתם, העצורים מונו על ידי הנהגת חמאס בחו"ל ועל ידי הנהגת הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, ברצועת עזה, לבצע פעולות ופיגועים שמטרתם תהיה דמויות בכירות ברשות ומוסדות של הרשות בגדה המערבית.

עבד אל-רחים הוסיף במהלך מסיבת עיתונאים במטה היו"ר ברמאללה כי החולייה הודתה כי נתבקשה לבצע את הפעולות לפני ה-7 ביולי השנה, המועד הסופי לחתימה על הסכם בין פתח וחמאס אותו קבעה מצרים. עבד אל-רחים סיפר כי חברי החולייה אמרו למכריהם להתחיל לחלק ממתקים בראשון ביולי בסביבות השעה 14:00, לאחר שיבצעו את הפעולות.

עבד אל-רחים ציין כי כעת הרשות שולטת באופן מלא על המצב, וכי אין צורך בדאגה. הוא אמר כי "הדברים והפעולות הללו שמבקשים בכירים בחמאס לא מובילים לדבר אלא לכישלון הדיאלוג, והרשות הגיעה למסקנה כי חמאס אינו מוכן להגיע להסכם בקהיר".

מזכ"ל משרדו של אבו מאזן העיר כי אבו מאזן הורה לשחרר 100 מעצורי חמאס וכי 51 מהם שוחררו כבר היום, וזאת על אף שחמאס עצרה ברצועת עזה כ-100 פעילי פתח, ביניהם פעילים במועצה המהפכנית של התנועה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully