רמון פורש: "פרשת הנשיקה - טעות גדולה"

לאחר 26 שנים בכנסת פרש חיים רמון, האיש שהנפיק את נאום הלוויתנים צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר מועצת קדימה. "קדימה תחזור לשלטון מוקדם מהצפוי"

פנחס וולף
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: איילת שולמן)

עוד בוואלה!

הורים למתבגרים? הכירו את השיטה ששמה סוף לפצעונים

לכתבה המלאה

ח"כ חיים רמון ערך היום (שני) מסיבת עיתונאים, שבה הודיע רשמית על התפטרותו מהכנסת לאחר 26 שנים. בנוגע להחלטתו אמר רמון כי "קיבלתי החלטה אישית לסיים את פעולתי הפרלמנטרית, כפי שכתבתי במכתב שהעברתי ליו"ר קדימה וליו"ר סיעת קדימה, שאני לוקח פסק זמן מפעילותי הפרלמנטרית. אני ממשיך בפעילותי הפוליטית בקדימה. אתמקד מעכשיו בתפקיד יו"ר מועצת קדימה שקיבלתי על עצמי. אני מאמין בקדימה ובמיקומה בפוליטיקה הישראלית".

באופן אישי אמר רמון כי "אני מסתכל אחורה על 26 שנותי לא בזעם ובלא מעט סיפוק. עשיתי לא מעט דברים משמעותיים, עשיתי דברים גדולים וגם טעויות. אני אשתדל לעשות כמיטב יכולתי מבחינה ציבורית על מנת שקדימה תחזור להוביל את מדינת ישראל. אני מאמין שזה יקרה בעתיד הלא רחוק. קדימה שורדת ואחרים נראים כאילו הם מתפרקים. אני מאמין שאנחנו הדבר הכי יציב בפוליטיקה הישראלית, אם יש איומים זה על מפלגות אחרות, כולל על הליכוד. שלמות הליכוד בסימן שאלה הרבה יותר גדול מאשר קדימה".

לאחר שנשאל על טעויותיו לאורך הקריירה, השיב רמון כי "הטעות הפוליטית שעשיתי היתה בשנת 96' כשלא התמודדתי מול ברק. לא הייתי מנצח בהתמודדות הזאת, אבל הייתי זוכה להישג גדול. משם ההיסטוריה היתה משתנה. זאת היתה טעות פוליטית קשה וכמובן גם פרשת הנשיקה, זאת היתה טעות. בניגוד למה שנאמר על ידי היועץ המשפטי, בהזדמנות הראשונה התנצלתי וביקשתי סליחה. לא חושב שהיה בה שמץ של עניין פלילי, אסור היה לי מבחינה ציבורית לעשות אותה".

"אריק שרון עשה את הדבר הנכון"

בישיבת פרידה שנערכה לרמון מוקדם יותר בסיעת קדימה בכנסת, אמר הח"כ הפורש כי "הגעתי למסקנה שנכון בשבילי לקחת פסק זמן מהחיים הפרלמנטריים. יחד עם זאת אני שמח שאני עושה את זה בחדר הזה, בקדימה. אני חושב שאוכל לתרום לקדימה ולמיצוב של קדימה. הקמת קדימה היא בעיני אחד הדברים הכי חשובים שתרמתי להם בחיים הפוליטיים".

רמון הבטיח לחברי סיעת קדימה, שהמפלגה תחזור לשלוט במדינה בקרוב: "למרות שניצחנו שתי מערכות בחירות ולמרות שפעמיים היינו המפלגה הגדולה ביותר, מה לא עבר עלינו. למרות זאת, הצלחנו בהנהגת לבני להגיע להישג אדיר. אני אומר לכם, קדימה תהיה מפלגת שלטון בדרך המלך. היא אלטרנטיבה והיא תהיה מפלגת שלטון וזה יהיה יותר מוקדם מאשר מאוחר. זה לא אומר שאם הממשלה תעשה דברים נכונים, נעמוד מנגד. בפוליטיקה, מי שלא יודע להיות באופוזיציה, לא יהיה בשלטון. לביבי היו הצעות במשך שלוש השנים שבהן הוא היה באופוזיציה והוא לא בא. היום הוא ראש ממשלה וחבריו הם שרים בכירים".

רמון התייחס להקמת מפלגת קדימה ואמר כי "החברה בישראל היתה צריכה שינוי גדול במערכת הפוליטית. שנה לפני שקמה קדימה, זכיתי ללא מעט קריאות ציניות ולעג. אמרו לי 'לא יקום ולא יהיה'. במשך שנים התמדתי בעניין הזה, האמנתי בכך וכאשר אריק שרון ביצע את תוכנית ההתנתקות, אמרתי לו 'זאת לא רק התנתקות מעזה, אלא גם מהפוליטיקה הישנה'. אמרתי לו, 'אתה תקים את קדימה' ובסופו של דבר אריק עשה את הדבר הנכון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully