פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הגננות החשודות בהתעללות יישארו במעצר

   מעצרן של 3 הגננות מאילת, החשודות בהתעללות בילדי הגן בו עובדות, הוארך ב-4 ימים. "בגן התנהלה שיטת משטר אלימה ביותר"

   בית משפט השלום באילת האריך היום (שישי) בארבעה ימים את מעצרן של שלוש גננות, החשודות שהתנהגו באלימות קשה כלפי הילדים בגן בו הן עובדות. החשד נגד הגננות הוא התעללות בקטין חסר ישע. השלוש נעצרו אתמול, לאחר שורה של פעולות חקירה שנעשו בעקבות דיווח על התנהלות אלימה שמתרחשת בגן.

   ההודעה הראשונית על המתרחש בגן, הגיעה מאישה שהבחינה בהתנהגות חריגה של העובדות. חוקרי משטרה, פעלו במשך השבוע האחרון כדי לאסוף ראיות ולהבין מה מתרחש במקום. לאחר שנאספו עדויות שונות והתבררה התנהגותן האלימה של הגננות, החליטה המשטרה לפעול ולהפסיק את התופעה. יצויין עם זאת, שלא ידוע על מקרים בו היו הילדים זקוקים לטיפול רפואי בגלל ההתנהגות האלימה כלפיהם.

   ככל שהעמיקה החקירה, כך התבררו מימדי האלימות שהופעלה על פי החשד כלפי הילדים מצד הגננות. חלק מפעולות החקירה, כללו הפעלת אמצעי צילום ותיעוד. בחינת הסרטים הדהימה את החוקרים: הם ראו כיצד השלוש, שאף אחת מהן אינה דוברת כמעט עברית, מתעללות בילדים, מכות אותם וסוטרות להם, מושכות בשערותיהם, גוררות אותם על הרצפה, משפילות ומענישות אותם בצורה קשה. החוקרים הבינו, שבין יתר המעשים שעשו השלוש, היו כאלה שעלולים לפגוע בבריאות הילדים, כמו להכריח אותם לעשות את הצרכים שלהם בסיר אחד וכדומה. גורמי משטרה אומרים, שבגן התנהלה שיטת משטר אלימה ביותר.

   בגן הילדים, שאינו נמצא אגב בפיקוח משרד החינוך, שהו 50 פעוטות מגיל שנתיים עד ארבע שנים. מדובר בעיקר בילדים של עולים, שסברו שהם מפקידים אותם בידי הגננות המסורות ביותר. אתמול, כשהתברר שכלפי השלוש הועלו חשדות קשים על התנהגות אלימה, הם נדהמו. והבינו, שילדיהם הם אלו ששילמו את המחיר הקשה של ההתנהלות הזאת. לגן הגיעו גורמי רווחה עירוניים, כדי לסייע למשפחות להתמודד עם המציאות הקשה אותה חוו הילדים. חקירת הפרשה נמשכת ואפשר שגם ההורים יזומנו למסור עדויות במשטרה.