"מינוי דרורי לעליון - תמיכה בגזענות"

  ארגוני הנשים מוחים על תמיכתם של ח"כים במינוי השופט דרורי. זאת, בעקבות פסיקה בה לא הרשיע אדם שדרס יוצאת אתיופיה משום ש"עמד בכל דרישות הרמב"ם"

  עדי שימחוביץ

  ארגוני הנשים דורשים היום (רביעי) להדיח את שופט בית המשפט המחוזי בירושלים משה דרורי מיידית מכהונתו ולמנוע את מינויו לבית המשפט העליון. זאת, בעקבות פסיקתו השנויה במחלוקת של דרורי לפני כשנה, בעניינו של אברך שדרס אישה יוצאת אתיופיה ושוחרר ללא הרשעה.

  בפנייה לשלושת חברי הכנסת שהמליצו על מינויו לבית המשפט העליון, השר גלעד ארדן (הליכוד), ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) וח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), דורשים הארגונים את הסרת התמיכה בו. הם מבהירים כי המשך התמיכה "כמוה כתמיכה בגזענות כלפי יוצאות/י אתיופיה ובביזוי נשים". ארגוני הנשים הודיעו כי הן יארגנו הפגנה נגד המינוי ב-13 ביולי, אז ידון בית המשפט העליון בערעור המדינה נגד הפסיקה השנויה במחלוקת.

  לפני כשנה לא הרשיע דרורי נהג שדרס עולה יוצאת אתיופיה, על אף שקבע כי הוא אכן ביצע את הדריסה. על פי גזר הדין, התפתח ויכוח בין הנאשם, אברך המלמד בישיבות, למתלוננת שעבדה כקופאית בחניון, במהלך הוויכוח נעמדה המתלוננת לפני רכבו כי למנוע ממנו לנסוע. למרות זאת, הנאשם החל בנסיעה והמתלוננת נפלה על מכסה המנוע. לאחר נסיעה של כ-15 עד 20 מטר היא הועפה מהרכב, נחבלה בראשה וטופלה בבית חולים.

  דרורי קבע כי הנאשם, שטען כי הרשעה תמנע ממנו לכהן כדיין בבית הדין הרבני, ביצע את המיוחס לו. עם זאת הוא לא הרשיעו מאחר ש"עמד בכל דרישות הרמב"ם בהלכות תשובה והתנצל כדת וכדין בפני המתלוננת". עוד קבע דרורי כי הנאשם למד את הלקח: "עתה, יודע הנאשם מה מצבו של מתדיין הממתין לדינו. 'מטען' זה יסייע לו רבות, אם וכאשר ימונה להיות דיין".

  בפסק הדין התייחס דרורי אל המתלוננת וכתב: "אני חושב שאם תתאר המתלוננת, אי פעם, במבט רטרוספקטיבי, את חייה בישראל, אז המאורע המכונן של חייה, שבו היא התקבלה סופית לחברה הישראלית כשווה בין שווים, הוא הדיון בפניי. היא החלה את דבריה בהיסוס, בתחושה כי היא אינה נחשבת. בהדרגה, נוכחה המתלוננת לדעת, כי שופט מקשיב לכל הגיג מדבריה, שני עורכי דין פונים אליה בנימוס, ובסוף, גם מי שפגע בה, מתנצל בפניה ומביע כבוד לעדה האתיופית. אני משער כי המתלוננת 'עשתה חושבים' והבינה את השיפור העצום במעמדה החברתי בין תחילת הדיון לסופו".

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully