קורס טיס 2009: רק 7% מתגוררים בדרום הארץ

לקראת סיום קורס הטיס, מפרסם חיל האוויר נתונים בלתי מחמיאים לאזור הדרום. רוב הבוגרים (59%) מתגוררים במרכז

21/06/2009

ביום חמישי הקרוב יעמדו בוגרי קורס טיס הטריים של חיל האוויר על מגרש המסדרים של בסיס חיל האוויר בחצרים ויקבלו את כנפי הטיס היוקרתיות. אלא שמנתוני חיל האוויר עולה שלא לכל המדינה יינתן באירוע ייצוג הולם. הנתונים מגלים כי רק 7% מבין בוגרי הקורס הנוכחי הינם תושבי אזור הדרום. זאת לעומת 59% שמתגוררים במרכז הארץ ו-34% שמתגוררים בצפון הארץ.

עוד מגלים הנתונים כי בניגוד למגמת קורסי הקצינים ביבשה, רק 5% מהבוגרים הם חובשי כיפה. מבחינה דמוגרפית, מרבית הבוגרים השנה (44%) מתגוררים בעיר, 32% מתגוררים במועצות מקומיות, 14% הם בני מושבים, 5% מתגוררים בקיבוץ ו-5% גרים במושבות. 5% מהבוגרים לא נולדו בישראל ואילו 95% מהם ניגשו בלימודיהם התיכוניים לבגרות מורחבת של חמש יחידות לימוד במקצועות ריאליים.

נתון מעניין נוסף חושף את עיסוקיהם של הורי הטייסים הצעירים. כרבע מהאימהות של הבוגרים הן מורות, 20% מהאבות והאמהות הם מהנדסים ו-20% הם רופאים. גם אסף רמון, בנו של האסטרונאוט אילן רמון, צפוי לקבל ביום חמישי את כנפי הטיס. אסף שהיה בן 15 בזמן אסון מעבורת הקולומביה, יזכה להמשיך את השושלת המשפחתית בחיל האוויר כבוגר מגמת קרב. אביו, כזכור היה טייס בדרגת אלוף משנה, שנטל חלק בהפצצת הכור בעירק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully