משפט רוז: "הייתי השוטר הטוב של רון"

חוקרת ימ"ר שהעידה היום במשפטם של רוני רון ומארי פיזאם סיפרה כי כשנשאל רון איך רוז מתה, ענה: "התפוצצה כמו שקית חלב"

עדי שמחוביץ
08/06/2009
איתי חסיד

(צילום: איתי חסיד, רן צימט)

חוקרת ימ"ר מרכז ענת קצב העידה היום (שני) במשפטם של רוני רון ומארי פיזאם, הסב והאם המואשמים ברצח הילדה רוז בת הארבע. קצב סיפרה על השיטות בהן נעשה שימוש בחקירת השניים ואמרה כי בחקירותיה עם רון היא היתה בתפקיד "השוטר הטוב" ובחקירותיה עם פיזאם שימשה בתפקיד "השוטר הרע".

עוד בוואלה!

מי ידע שאפשר לקבל כל כך הרבה ממייק אפ אחד?

בשיתוף בובי בראון

נוצר קשר של אמון בחקירה

קצב סיפרה כי בחקירה עם רון נוצר ביניהם אמון וכי בזמן החקירה רון התעניין במצבה של מארי ובמה שיקרה לבנותיו. "זה בלט מאוד בזמן החקירה", סיפרה קצב והוסיפה כי רון הפגין אמפטיה כלפי רוז בסיטואציות מסוימות. "התרשמתי שהיה אינטרס משותף לבני הזוג, שהילדה הפריעה להם באורח החיים שלהם, ושהם התביישו בה". קצב אמרה כי כששאלה את רון איך רוז מתה, הוא ענה: "היא התפוצצה כמו שקית חלב".

לפני כחודש התיר בית המשפט העליון לפרסם קלטת חקירה בה נראית קצב כשהיא משתמשת בטקטיקות חקירה לא מקובלות ומפרה את זכויות החשוד. גם בחקירת מארי פיזאם, נראה כי קצב לא בחלה בשיטות חקירה לא מקובלות.

על פי תמלילי החקירה ניתן להבין כי פיזאם נשארה אזוקה במהלך חקירותיה על ידי קצב, חקירות שלעיתים נמשכו גם ארבע שעות ויותר: "לא סמכתי עליה אצלי בחדר החקירה, היא התנהגה בצורה מאוד לא שיגרתית", הסבירה קצב וסיפרה כי פעם אחת אף ברחה פיזאם מחדר החקירות. אלא שהפעם בה ברחה פיזאם היתה בחקירתה האחרונה, לאחר מציאת גופתה של רוז בירקון, ובתגובה לכך שקצב הציגה בפניה את המזוודה בה נמצאה רוז. "היא הגיבה בצורה נסערת כי חשבה שאני מראה לה את המזוודה עם הגופה" אמרה קצב וסיפרה כי בשלב זה מארי בכתה וברחה מחדר החקירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully