פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פג תוקפן של אריזות המזון בבריטניה

   לאחר שגילתה כי מאות אלפי טון מזון נזרקים לאשפה ללא סיבה אמיתית, יוצאת הממשלה לקמפיין שמטרתו שינוי תפישתי. בתוכנית: ביטול תאריך התפוגה, שקטנת האריזות והפיכת הפסולת לחשמל

   בשנה שעברה נזרקו בבריטניה כ-20 מיליון טון מזון, וכ-10.7 מיליון טון של אשפה מאריזות מזון. כדי להילחם בתופעה תצא מחר (שני) ממשלת בריטניה בקמפיין "המלחמה על הפסולת", כך דווח באתר אינדיפנדנט. התוכנית במסגרת הקמפיין, היא ביטול התוויות על אריזות המזון המציינות תאריך אחרון לשימוש, שינוי גדלי האריזות, הצבת נקודות מיחזור והקמת מפעלים להפיכת הפסולת לאנרגיה חשמלית.

   במהלך המחקר שהביא לקמפיין החדש, גילו החוקרים כי תוויות 'תאריך אחרון לשימוש' הן הסיבה הגדולה ביותר להשלכת מזון, ולרוב מדובר במזון אכיל לחלוטין. בעקבות השינוי בתיוג ובתיארוך שעל גבי האריזות, מקווים לחסוך בבריטניה כ-370,000 טון של מזון שנזרק רק מהסיבה הזאת.

   עוד באירופה לא זרקנו אוכל

   לדברי הוגי הקמפיין, מטרת התוכנית היא לא רק לייעל את הטיפול בפסולת ואת המיחזור, אלא לשנות את דפוסי החשיבה בנוגע לצריכה ושימוש נכון במשאבים. "אנחנו צריכים לעשות שימוש יעיל יותר בכל מה שאנחנו מייצרים – מזון, אריזות ומתקני מיחזור ואנרגיה מתחדשת. לכולנו יש תפקיד בדבר - לתעשיינים, לקמונאים ולצרכנים", כך אמר לאינדיפנדנט ריצ'ארד סוואנל, ראש הארגון ריצ'רד סוואנל, האחראי על הקמעונות והמוצרים האורגניים ב-Wrap, החברה הממשלתית לפיקוח על פסולת.

   בנוסף לשינוי התיוג, להוספת נקודות מיחזור, ולשינוי גודלן של האריזות של מוצרים ברשתות המזון, הוקמו בעלות של 10 מיליון פאונד מפעלים להפיכת מאות הטון של פסולת אורגנית לאנרגיה, האמורים בסופו של דבר לספק חשמל לכמות של כשני מיליון בתי אב.