פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שביתה ללא הגבלת זמן בביה"ס לרפואת שיניים

   המרצים בביה"ס לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א מוחים על הכוונה לסגור את ביה"ס. "איכות רפואת השן של התושבים תיפגע בהכרח"

   המרצים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב החליטו להחריף את צעדי המחאה נגד כוונותיה של הנהלת האוניברסיטה לסגור את בית הספר. המרצים פתחו היום (ראשון) בשביתה ללא הגבלת זמן. המורים פתחו בשביתה במחאה על הפגיעה בסטודנטים והדגישו כי הם רואים בסטודנטים בעלי ברית במאבק.

   "אנו מצרים על הצעד הזה אך מול ההתעלמות הגורפת של הנהלת האוניברסיטה וגרירת הרגליים של הועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) כבר תקופה ארוכה, אין לנו ברירה אלא לנקוט צעד חריף", אמר פרופ' אריאל בן עמר, נציג המרצים. "אנו מקווים שהשביתה תעורר את הנהלת האוניברסיטה ואת המנהיגות החינוכית בישראל לפעולה מיידית. ללא ביה"ס עתודת רופאי השיניים בישראל ואיכות רפואת השן של תושבי ישראל בשנים הבאות ייפגעו בהכרח".

   פרופ' בן עמר הוסיף כי "אין ברירה אלא לעלות על גב המחאה מול אי נכונותה של האוניברסיטה להתייחס לנושא, ומול ניסיונה של הות"ת ואת טיפולה בנושא. אני קורא לשר החינוך בתפקידו כראש המל"ג להתערב לשם הבטחת פעילותו של ביה"ס".

   המחלוקת: 8 מיליון שקלים

   המשמעות של השבתת ביה"ס הוא עיכוב סיום שנת הלימודים לסטודנטים הנמצאים בשנים הקליניות. המרצים דורשים כי האוניברסיטה תודיע לאלתר על פתיחת שנה א' בשנה הבאה. "כל פתרון ביניים אחר פירושו אחד – הארכת השביתה של ביה"ס וסגירתו למעשה", הוסיף פרופ' בן עמר.

   גורמים בביה"ס טוענים כי אוניברסיטת תל אביב מפרה את ההסכם שנחתם לפני שנתיים עם מורי ביה"ס לפיו הם הסכימו לקיצוצים במספר התקנים ובתנאי השכר ובפנסיה וכן הסכימו לעבוד במרפאת המיזם בהתנדבות, במטרה לגייס כסף לתפעול ביה"ס, בתמורה להבטחת האוניברסיטה לדאוג להמשך קיומו של ביה"ס למשך שנים.

   הסכום הדרוש לתפקודו של ביה"ס הוא שמונה מיליוני שקלים בשנה. בישראל פועלים כיום שני בתי ספר לרפואת שיניים בלבד, ביה"ס באוניברסיטת תל אביב וכן ביה"ס באוניברסיטה העברית בירושלים. בביה"ס בתל אביב מוכשרים מידי שנה כ-30 סטודנטים.