הכתובת הגזענית כבר לא כתובה על הקיר

נציגים של ארגונים שונים מסתובבים משעות הבוקר ומוחקים כתובות גרפיטי נגד ערבים, יהודים והומואים. "האסימון נפל אחרי מה שקרה בעזה"

יוסי מדריסוביץ'
28/05/2009

כ-200 בני אדם מארגונים שונים, השתתפו הבוקר (חמישי) במבצע "מוחקים את הגזענות", שבמסגרתו נמחקים עשרות כתובות גרפיטי הקוראות לרצח ולגירוש אנשים על רקע מוצאם והשתייכותם. בפעילות שיזמה קבוצת "קול אחר" השתתפו נציגים מהמטה ללוחמה בגזענות, בני המושבים, התנועה הקיבוצית, תנועות הנוער השומר הצעיר והנוער העובד והלומד, עמותת "קאפה" מרהט וקבוצות אזרחים נוספות.

שמוליק מרזל, חבר עמותת "קול אחר", סיפר לוואלה! חדשות כי "לאחר ששמענו על הכתובות שרוססו על קירות בתים בעזה במהלך מבצע 'עופרת יצוקה', נפל לנו האסימון. התחלנו לפעול בעניין ואנשים מכל רחבי הארץ דיווח לנו על כתובות גזעניות. רוב הכתובות שדווחנו עליהן היו מופנות נגד הערבים. בין הכתובות שראינו: 'מוות לערבים' ו'כהנא צדק'. הי גם כתובות של 'מוות ליהודים' וגם של צלבי קרס ביפו וכתובות נגד הומואים".

מרזל הוסיף כי "קיבלנו הרבה מאוד תגובות אוהדות לפעילות, אנשים מכל רחבי הארץ שיבחו את המבצע שלנו. בסך הכל קיבלנו דיווחים על 70 כתובות, אבל ודאי שיש יותר". יוזמי הפעילות ציינו כי "כתובות אלה נחרטות בתודעת הציבור, משחיתות רכוש, פוגעות בנוף וגם בנפש". בסיום המבצע בשעה 12:00, יתקיים הטקס המרכזי לציון הפעילות במתנ"ס ברהט.

  • גזענות
  • גרפיטי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully