הומו פלסטיני לבג"ץ: אשרו לי להישאר בארץ

בעתירה שהוגשה לבג"ץ מבקשים בני זוג, פלסטיני וישראלי, להעניק לפלסטיני מעמד הומניטרי. "יש חשש לחייו אם יחזור לשטחים"

  • יחסי יהודים ערבים
עדי שימחוביץ

בני זוג, פלסטיני ויהודי-ישראלי, החיים יחדיו בישראל הגישו היום (שלישי) עתירה לבג"ץ בבקשה להורות לשר הפנים להעניק מעמד הומניטרי לפלסטיני ולמנוע את גירושו לתחומי הרשות הפלסטינית. בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ענת בן דור ויובל לבנת מהפקולטה למשפטים בתל אביב, טוענים השניים, החיים יחידו בישראל כבר שבע שנים ומקיימים יחדיו משק בית משותף מלא, כי משנת 2006 פנו מספר פעמים למשרד הפנים על מנת להסדיר את מעמדו החוקי של הפלסטיני בישראל אך סורבו.

השניים טוענים כי החלטת משרד הפנים שלא לאפשר שהייתו של הפלסטיני בישראל לוקה באי סבירות קיצונית ומאחר ויש חשש לחייו אם יחזור לשטחי הרשות. לטענת בני הזוג אם ישוב הפלסטיני, לתחומי הרשות הפלסטינית, יש חשש לפגיעה בו מצד משפחתו מאחר וחי עם בן זוג ישראלי וכי בעבר פגעו והתעללו בו בשל נטייתו המינית. כמו כן, קיים חשש כי ייעצר על ידי כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית וזאת מאחר ובעבר נחשד כי שיתף פעולה עם ישראל. "החזרתי לשטחים תחשוף אותי למעצר, התעללות ועינויים מצד כוחות הביטחון הפלסטיניים, ומצד גורמים שונים בחברה הפלסטינית", נכתב בעתירה.

בני הזוג חיים יחדיו במרכז הארץ. הפלסטיני, בן 30, הכיר את בן זוגו הישראלי, איש עסקים בן 49, כאשר אחיו שכר ממנו דירה בבת ים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully